משרד המשפטים האמריקאי וסוכנות ה-FBI פרסמו הודעה על הגשת כתב אישום בבית המשפט הפדרלי במחוז מנהטן במדינת ניו-יורק, ארה"ב, נגד DANIEL TZVETKOFF, אזרח אוסטרלי, בגין ביצוע עבירות הלבנת הון, הונאת בנק ועבירות על החוק לאיסור הימורים ברשת האינטרנט (UIGEA).

TZVETKOFF, אשר נעצר ב-16.04.10 בלאס וגאס, חשוד כי מאז שנת 2008 העביר תשלומים הקשורים לאתרי הימורים ברשת באמצעות חשבונות חברות בבעלותו ובאמצעות עשרות חברות קש אשר פתח עבור חברות הימורים, במטרה להסוות העברות תשלומים אלקטרוניות בין אתרי ההימורים למהמרים עצמם. עפ"י החשד, העביר TZVETKOFF תשלומים בסך של למעלה מ-540 מיליון דולר. במהלך שנת 2009 הפסיקו מספר אתרי הימורים לעבוד איתו בטענה שגנב מהן סכום של 100 מיליון דולר.

TZVETKOFF ביצע את העברות הכספים דרך מערכת ה-ACH - Automated clearing house. משתמשי אתרי ההימורים עימם עבד היו מעבירים את הכספים ישירות לחשבונותיו, ולאחר מכן היו הכספים מועברים ע"י TZVETKOFF ושותפיו לחשבונות חברות קש מעבר לים אותם פתחו TZVETKOFF ושותפיו בעצמם. נוסף על כך, נבנו אתרי אינטרנט לחברות הקש על מנת ליצור מצג של חברות קיימות ועובדות וכן על מנת להקשות על הקישור בין העברות הכספים לאתרי ההימורים.

פורסם 2010-04-25