משרד הבטחון פרסם אתמול (26.10.09) הכרזות חדשות על התאחדויות בלתי מותרות. במסגרת ההכרזות האחרונות הוכרזו 4 אגודות חדשות:

אגודת אלרחמה בדהרייה

האגודה הלאומית לפיתוח בג'באליה (NAMD)

אגודת הצדקה של נשות חברון

אגודת הצדקה בבית כאחל

עפ"י אתר האינטרנט של האגודה הלאומית לפיתוח בג'באליה (NAMD), האגודה קשורה או נתמכת ע"י אגודות הצדקה  INTERPAL ו-CBSP, אשר הוכרזו בעבר, הן ע"י משרד הבטחון והן ע"י משרד האוצר האמריקאי. כמו כן, האגודה קשורה לפרשת חברת אבו עכר, ועפ"י החשד, הועברו כספים מ-CBSP לחברת אבו עכר וממנה ל-NAMD (במסגרת רכישת הסחורות ומכירתן).

חברת אבו עכר לייבוא מזון הוכרזה ע"י משרד הבטחון ב-2005, לאחר שנתגלה כי החברה העבירה מאות אלפי דולרים לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי במסווה של פעילות מסחרית. חברת אבו עכר זכתה במכרז לאספקת מוצרי בסיס בעזה ורכשה סחורות בחו"ל. הסחורות הועברו לעזה ונמכרו. לאחר מכן, הועברו הרווחים ממכירת הסחורות לאגודות צדקה הקשורות לג'יהאד ולחמאס וביניהן אגודת אלאחסן וה-NAMD. בפברואר 2006 נתפסו ע"י המכס בנמל אשדוד 31 מכולות עמוסות סחורה שנרכשו ע"י חברת אבו עכר תוך הפרת צו שר הבטחון וכן נמצא כי היא משתמשת בשתי חברות עזתיות נוספות – חברת "ריו" וחברת האני סעדאללה שלדאן על מנת להסוות את המשך פעילותה.

יש לציין עוד כי באתר האינטרנט של ה-NAMD שם האגודה באנגלית הוא The National Association of Moderation and Development, ולא The National Association for Moderation and Development, כפי שרשום בהכרזה.

פורסם 2009-10-27