העיתון Financial Times פרסם לאחרונה (04.04.10) ידיעה לפיה חבר מושבעים גדול (Grand Jury) במחוז מנהטן פתח בחקירה נגד ענקית הפוקר ברשת FullTiltPoker ובעלי השליטה בה, על מנת לבדוק האם האתר ומפעיליו עברו על חוקי מניעת הלבנת הון והחוקים נגד הימורים בארה"ב, והאם קיים בסיס להגשת כתב אישום פדרלי נגדם עפ"י חוקי הלבנת הון ועפ"י החקיקה הקיימת נגד הימורים ברשת (Wire Act, UIGEA Act).

FullTiltPoker הוא אחד משני אתרי הפוקר הגדולים בעולם, לצד Poker Stars. עפ"י נתונים שפורסמו בעיתונות האמריקאית 2.5 מיליון גולשים בארה"ב מהמרים מידי שנה בסכום כולל של למעלה מ-30 מילארד דולר.

היום (08.04.10) פורסם בנוסף כי מדינת קנטקי הגישה תביעה נגד FullTiltPoker ואתרי הימורים נוספים בדרישה להשיב למדינה סכום של פי שלושה מהכספים אשר אזרחי קנטקי הפסידו באתרים אלו בין השנים 2005-2009. מדינת קנטקי טוענת כי אתרי הפוקר הפעילו משחקי הימורים אשר פנו לאזרחים במדינת קנטקי, וביצעו העברות כספים דרך חשבונות בתחומי המדינה.

התביעה היא צעד נוסף במלחמתה של מדינת קנטקי באתרי ההימורים. בספטמבר 2008 הורו רשויות האכיפה במדינת קנטקי על חסימת גישה באינטרנט והחרמת שמות דומיין השייכות לאתרי הימורים. במסגרת צעד זה העבירו רשויות האכיפה רשימה לספקי שירותי אינטרנט ובה 141 אתרים שיש לחסום עקב מעורבות בהימורים בלתי חוקיים עפ"י חוקי מדינת קנטקי. הרשויות טענו כי עפ"י חקיקה פדרלית וחקיקה מדינתית יש להחרים למעשה את ה-Domain Names של אותם אתרים לטובת הציבור.

בתגובה, פנו הארגון לחופש הפרט באינטרנט (imega) וה- Internet Gaming Council לבתי המשפט בקנטקי ומאז מתנהל המאבק המשפטי, שהגיע עד לבית המשפט העליון של קנטקי, אך טרם הוכרע.

פורסם 2010-04-08