סוכנות הביטוח .Aon Ltd נקנסה על ידי הרשות לשירותים פיננסיים בבריטניה (FSA) בסכום של 5.25 מיליון לירות סטרלינג עקב כישלונה להבטיח כי תשלומים למתווכים בחו"ל אינם משמשים לתשלומי שוחד.

על פי הודעה ששחררה ה-FSA, חברת .Aon Ltd לא בדקה בצורה הולמת תשלומים של 7 מיליון דולר (4.6 מיליון לירות סטרלינג) שהועברו לחברות ויחידים בבחריין, בנגלדש, בולגריה, בורמה, אינדונזיה וויאטנם. מקבלי התשלומים, שנעשו בין ינואר 2005 וספטמבר 2007, סייעו לחברת .Aon Ltd לזכות בעסקים בקרב לקוחות בחו"ל.

על פי ה- FSA, החברה לא חקרה כיאות את מטרת התשלומים החשודים בנסיבות בהן היה אמור להיות לה ברור כי קיים סיכון משמעותי שצד ג' הנמצא בחו"ל עשוי לשחד את ציבור המבוטחים, את חברת הביטוח או את עובדי הציבור. זהו הפשע הפיננסי אשר גרר את הקנס הגדול ביותר הניתן על ידי ה-FSA עד כה, ציינה מנהלת מחלקת אכיפה, Margaret Cole. בנוסף ציינו ה-FSA כי Aon שיתפה פעולה עם החקירה, וכי היא זכאית להפחתה של 30 אחוזים בקנס מאחר והסכימה להתפשר בשלבים מוקדמים של החקירה. הרגולטור אף שיבח את מאמצי החברה לשפר את מנגנוני הפיקוח שלהם. "אנו מודים ומתנצלים על הכשלים שאירעו במערכות ובמנגנוני הבקרה שלנו בנוגע לתשלומים לצד שלילי", הצהיר Peter Harmer - מנכ"ל Aon Ltd.

פורסם 2009-01-12