בנק Barclays, אחד הבנקים הגדולים בבריטניה, הודיע על סגירת שלושה חשבונות בנק השייכים לאגודת הצדקה Ummah Welfare Trust. הבנק פנה במכתב רשמי להנהלת אגודת הצדקה והתריע כי במסגרת הערכת סיכונים שביצע הבנק הוחלט על הפסקת מתן שירותי בנקאות לאגודת הצדקה. הבנק הודיע לאגודת הצדקה כי עליה לרוקן את חשבונותיה, בטרם ייסגרו החשבונות בתאריך 19 לינואר 2009.

באתר האינטרנט של אגודת הצדקה פורסמה הודעה בה קוראת האגודה ללקוחות הבנק ממוצא מוסלמי להחרים את הבנק ולהעביר את חשבונותיהם לאחר שהבנק הודיע על סגירת החשבונות ללא נימוק וללא הצדקה. אגודת הצדקה Ummah טוענת כי היא מגייסת תרומות למען יתומים ולמטרות רווחה נוספות במדינות כגון: אפגניסטן, פקיסטן, קשמיר, סודן, עיראק ואיראן.

לדברי העיתון הבריטי Sunday Express, אשר פרסם היום (28.12.08) כתבה בנושא, קשורה אגודת הצדקה גם לגורמים פלשתיניים שנויים במחלוקת וחלק נכבד מהכספים אותם מגייסת האגודה עובר, בין היתר, לאגודות הצדקה INTERPAL ו- AL-SALAH, אשר נחשבות כגורם מימון עיקרי לאגודות הצדקה של החמאס.

בסוף החודש שעבר (27.11.08) פורסם כי בנק בריטי אחר, Lloyds TSB, דרש מהבנק Islamic Bank Of Britain לסגור חשבונות של אגודת הצדקה INTERPAL. הבנק הציב אולטימטום בפני הבנק האיסלאמי הבריטי, לפיו אם לא יסגור את חשבונות INTERPAL יפסיק בנק Llyods לסלוק תשלומים ולכבד צ'קים הקשורים ל-Interpal וכן ישקול הפסקת מתן שירותי סליקה לכלל לקוחותיו של הבנק האיסלאמי הבריטי.

אגודת AL-SALAH הוכרזה ברשימת OFAC של הממשל האמריקאי באוגוסט 2007. עפ"י הודעת משרד האוצר האמריקאי נחשבת האגודת כזרוע מימון עיקרית וחזית של ארגון החמאס.

פורסם 2008-12-28