בנק Lloyds TSB הבריטי הודיע לבנק Islamic Bank Of Britain כי הוא נדרש לסגור חשבונות השייכים לאגודת הצדקה הבריטית Interpal החשודה כצינור להעברת כספים לחמאס. עפ"י פרסומים באתר Interpal ובאתרים מוסלמים נוספים, הציב Lloyds TSB אולטימטום בפני הבנק האיסלאמי הבריטי, לפיו אם לא יסגור את חשבונות INTERPAL עד ה-8 בדצמבר, יפסיק Llyods לסלוק תשלומים ולכבד צ'קים הקשורים ל-Interpal וכן ישקול הפסקת מתן שירותי סליקה לכלל לקוחותיו של הבנק האיסלאמי הבריטי. לאחר מכן פורסם כי האולטימטום לסגירת החשבונות הוארך ע"י Lloyds TSB עד ל-30.12.08.

במכתב אשר נשלח לבנק האיסלאמי הבריטי נאמר כי:

 "All transactions into or out of interpal's accounts will be blocked and IBB will be at further risk of all its customer payments being suspended”.

חשוב לציין כי לאגודת Interpal אין חשבונות ב-Lloyds Bank וכי Lloyds מציב את הדרישה מכח היותו הסולק הבלעדי של הבנק האיסלאמי הבריטי. הבנק האיסלאמי הבריטי הינו הבנק העצמאי היחיד בבריטניה אשר מותאם לכלכלת השאריה הנהוגה עפ"י האיסלאם (Sharia’a Compliance), ולפיכך מרכז חשבונות והעברות של גורמים מוסלמים רבים. זוהי הפעם הראשונה בה בנק המשמש כסולק עבור בנק אחר (lloyds עבור IBB) דורש ממנו לסגור חשבון של לקוח ומציין כי לא יסלוק יותר המחאות לחשבון זה, ובאם החשבון לא ייסגר, הדבר יעמיד בסיכון חשבונות נוספים של הבנק שלא יקבלו שירותי סליקה.

אגודת הצדקה Interpal נחקרה בעבר ע"י ה-UK Charity Commission - בשנת 1996 ובשנת 2003, אך לא נסגרה ע"י הרשויות בבריטניה. לאחרונה פורסם כי מתנהלת חקירה נוספת נגד Interpal, אשר תוצאותיה צפויות להתקבל בקרוב. עפ"י פרסומים ברשת האינטרנט, הנהלת Lloyds החליטה שלא להמתין לרשויות בריטניה ולהימנע מכל סיכון הכרוך במתן שירותי סליקה עבור חשבונות Interpal, כיוון שהאגודה הוכרזה כבר בעבר ע"י משרד האוצר האמריקאי במסגרת רשימת OFAC.

בישראל הוכרזה אגודת Interpal, הידועה גם בשם International Relief and Development Fund, בשנת 1997. Interpal שייכת לארגון הגג האיסלאמי קואליציית הצדקה.

פורסם 2008-11-27