המנהלה לשירותים כלליים (GSA) בממשל האמריקאי מפעילה אתר אינטרנט בשם Excluded Parties List Systems, ובו מנוע חיפוש מרוכז, אשר מבצע חיפוש בלמעלה מ-60 רשימות שחורות מסוגים שונים, לשימוש גופי הממשל בארה"ב והקהל הרחב. אתר ה-EPLS הוא למעשה מאגר מרכזי לרשימות שחורות, המורכב מכ-61 רשימות ממקורות שונים, לרבות רשימות של משרדי ממשל אמריקאי (משרד האוצר, הבריאות, החקלאות, המסחר, הגנה וכו') וכן רשימות שחורות נוספות של איגודים וגופים הקשורים לממשל (רשות הסמים, מיסים, מכס, צבא, ארגוני זכויות אזרח, שירותים חשאיים ועוד).

מטרת האתר היא לספק מקור חיפוש מרכזי לגבי מי שנאסר עליו לקבל מכרזים פדרליים ומי שנאסר על גורמי ממשל לקיים איתו קשר פיננסי ופעילות מסיבה זו או אחרת (רישום ברשימה שחורה, שלילת רישיון וכו'). האתר מכיל אפשרות לחיפוש משולב של מספר שמות, וכן מציג עבור כל שם שנמצא באיזו רשימה מופיע ואילו רשויות או גופי ממשל הכניסו את אותו שם לרשימה. כמו כן, מופיעים לגבי כל שם שמות חליפיים, מדינה, כתובת ותאריך רישום.

המאגר עשוי לשמש גופים פיננסיים וחברות פרטיות אשר מבקשים לבצע בדיקה נוספת לגבי לקוח על מנת לראות אם מסיבה כלשהי הוא מופיע במאגר EPLS של הממשל האמריקאי ומנוע מהתקשרות עם גורמים פדרליים בארה"ב.

פורסם 2008-11-05