בית המשפט הפדרלי לערעורים של המחוז התשיעי בארה"ב מחק חלק מהאישומים כנגד פאבל לזרנקו, אשר היה בעבר ראש ממשלת אוקראינה בטרם נמלט לארה"ב ב-1999. ביוני 2004 הורשע לזרקנו ע"י חבר מושבעים פדרלי בסן פרנסיסקו בגין עבירות הלבנת הון, הונאה אלקטרונית וסחיטה. באוקטובר 2006 נידון לזרקנו ל-9 שנות מאסר וכן הוטל עליו קנס בסך 10 מיליון דולר, אך מאז הרשעתו מתנהל ערעורו של לזרנקו, אשר הגיע בסופו של דבר, כאמור, עד לבית המשפט לערעורים של המחוז התשיעי.

בהחלטה האחרונה בענינו של לזרנקו החליט בית המשפט לערעורים למחוק שישה מהאישומים נגד לזרנקו ולהשאיר שמונה אישומים על כנם. כמו כן, קבע שופט בית המשפט לערעורים כי מומלץ לשקול עריכת משפט חדש ללזרנקו בנוגע לעונש, שכן עונש המאסר הוטל בטרם נמחקו האישומים ולא ברור כיצד תשפיע ההחלטה האחרונה על עונש המאסר שעומד כנגדו של לזרנקו. פרקליטיו של לזרנקו ציינו כי מאז הגשת כתב האישום הראשון נגדו בוטלו 45 מתוך 53 אישומים, וכי בכוונתו של לזרנקו לערער גם על האישומים שלא נמחקו.

לזרנקו הואשם כי בשנים בהן כיהן בתפקידים ציבוריים, וביניהם כמושל, כסגן ראש ממשלה ואחרי כן כראש ממשלה, ניצל את מעמדו והעביר עשרות מיליוני דולרים, שמקורם בהונאות עסקיות בהן לקח חלק, לחשבונות פרטיים באנטיגואה, בשוויץ ובארה"ב. לזרנקו פעל במסגרת מספר חברות תעשייתיות וכן היה מעורב, בין היתר, בהקמת חברת קש בפנמה אשר התחזתה לחברה תעשייתית והרוויחה עשרות מיליוני דולרים תוך כדי כריתת חוזים פיקטיביים וביצוע הונאה.

פורסם 2008-09-28