משרד המשפטים האמריקאי פרסם אתמול (05.08.08) הודעה על הגשת כתב אישום כנגד רשת האקרים, אשר גנבה כ-40 מיליון מספרי כרטיסי אשראי מרשתות קמעוניות ברחבי הרשת, וזאת באמצעות התקנת תוכנות Sniffer אשר שלפו משרתי הרשתות הקמעונאיות את פרטי האשראי של לקוחותיהן. בין הרשתות הקמעונאיות מהן נגנבו פרטי זהות של לקוחות: OfficeMax, Boston Market, Barnes & Noble, Sports Authority, Forever 21.

עפ"י כתב האישום, סחרו הנאשמים, אשר ביניהם 3 אזרחי ארה"ב, 3 אזרחי אוקראינה, אזרח אסטוניה, ושני אזרחים מסין, בחלק מפרטי הלקוחות אותם גנבו, ומכרו אותם הלאה לצורך ביצוע פעולות בכרטיסים אלו ומשיכת כספים במזומן. נוסף על כך, עשו חברי הרשת שימוש בפרטי הכרטיסים לצורך גניבת מזומנים מחשבונותיהם של הלקוחות שפרטיהם נגנבו. גורמים במשרד המשפטים האמריקאי מציינים כי החקירה החלה כבר ב-2006 וכי מדובר בפרשה הגדולה ביותר של גניבת זהות לקוחות.

במסמך נוסף אשר פורסם אתמול ע"י משרד המשפטים האמריקאי, מפרט המשרד את הצעדים שננקטו ע"י הממשל במסגרת המלחמה בפשיעה ברשת האינטרנט. המסמך כולל פירוט של צעדים שננקטו, חקירות שנפתחו ומספרי הרשעות שהושגו ע"י משרד המשפטים בעבירות שונות לרבות גניבת זהות, דואר זבל, הונאה דרך האינטרנט, פשעי מיחשוב ועוד. לגבי עבירות של גניבת זהות צוין במסמך זה כי בשנת 2007 הוגשו כ-2,470 כתבי אישום בעבירות של גניבת זהות ומתוכם הושגו הרשעות ב-1,943 תיקים.

פורסם 2008-08-06