משרד האוצר האמריקאי הכריז אתמול (18.06.08) על מספר גורמים בונצואלה, אשר סייעו במימון ארגון החיזבאללה. הגורמים שהוכרזו הם Ghazi Nasr al Din ו-Fawzi Kan'an, וכן שתי סוכנויות נסיעות בבעלותו של Kan'an.

עפ"י הודעת ההכרזה, אשר פורסמה ע"י OFAC, קיימו השניים קשרים עם גורמים בחיזבאללה וסייעו במימון הארגון ובהעברת כספים. Ghazi Nasr al Din, יליד לבנון הוא דיפלומט אשר כיהן בתפקידים בכירים בשגרירות ונצואלה בדמשק ולאחר מכן בשגרירות ונצואלה בלבנון. עפ"י ההכרזה, ניצל Al Din את מעמדו הדיפלומטי לצורך תיווך בין תורמים לגורמים בחיזבאללה ואף סיפק לתורמים פרטי חשבונות בנק דרכם יוכלו להסוות את העברת הכספים לחיזבאללה. כמו כן, סייע Al DIn במימון טיסות לבכירים בחיזבאללה אשר הגיעו לונצואלה וכן ארגן נסיעות של חברי הארגון למחנות אימונים באיראן.

הגורם השני אשר הוכרז, Fawzi Kan'an, נולד אף הוא בלבנון והוא אזרח ונצואלה, אשר בבעלותו שתי סוכנויות נסיעות. עפ"י משרד האוצר האמריקאי, סייע Kan'an בגיוס כספים בונצואלה עבור חיזבאללה ואף ארגן את העברתם והברחתם ללבנון באמצעות סוכנויות הנסיעות אשר בבעלותו. נוסף על כך, קיים Kan'an פגישות עם גורמים בכירים בחיזבאללה בנושאים מבצעיים ואף השתתף בעצמו במחנה אימונים באיראן עם פעילים אחרים בארגון.

בתגובה להכרזה טען Kan'an בכתבה שפורסמה בעיתון Herald Tribune, כי ההאשמות נגדו אינן מבוססות וכי מעולם לא היה באיראן ואינו מכיר כל גורם הקשור לארגון החיזבאללה.

פורסם 2008-06-19