פיליפ ר. בנט בן ה- 59, שכיהן כיו"ר ומנכ"ל רפקו- חברת שירותים פיננסיים מניו יורק ואחת מחברות הברוקרים הגדולות בעולם בשוקי הקומודיטיס, פרץ בבכי במהלך הודאתו ביום ו' האחרון (15.2.08). בנט, אזרח בריטניה, הודה ביותר מ- 20 סעיפי אישום הכוללים קשירת קשר לעבור על חוקי הסחר בניירות ערך, מרמה באמצעות הטלפון, מרמה בנקאית, הלבנת כספים ודיווח כוזב לרשות ניירות הערך של ארה"ב – סעיפים שעל פי הנחיות מערכת המשפט הפדרלית נושאים עונש של 315 שנות מאסר. נציגי התביעה הודיעו כי בנוסף יידרשו מבנט להשיב נכסים בשווי כולל של 2.4 מיליארד דולר לממשלה.

רפקו, שיצאה לבורסה באוגוסט 2005, היתה אחת מהחברות הגדולות בעולם לשירותי ברוקרים בתחום הקומודיטיס והעסיקה 2,400 עובדים ב- 14 מדינות. מספר שבועות לאחר יציאתה לבורסה, פנתה החברה לבית המשפט כדי שיכיר בה כפושטת רגל, לאחר שדיווחה כי חברה בבעלותו של בנט חייבת לה חוב שהוסתר בסך 430 מליון דולר. בנט, שהואשם כי הסתיר את הפסדי רפקו ולקוחותיה מרואי החשבון ובעלי המניות של החברה, אמר בהודאתו כי ידע שאי-דיווח הוא עבירה על החוק, וכי הוא לוקח אחריות מלאה על מעשיו. כמו כן התנצל בפני משפחתו ובפני כל אלה שנפגעו מהתנהגותו.

עורך דינו של בנט, גארי נפטליס, טען כי "מר בנט התנצל בכנות בגין מעורבותו בפרשה" וכי "הוא הפגין פתיחות וכנות, וברצונו לשים קץ לפרשה". בנט עצמו סרב להגיב לשאלותיהם של הכתבים. התביעה דרשה כי בנט ייאסר באופן מיידי, אך השופטת דחתה את הבקשה ואפשרה לו להפקיד 50 מליון דולר כערבות לשחרורו. גזר דינו יוקרא ב-20 במאי, והוא נמצא כרגע במעצר בית כשניטור אלקטרוני מתבצע על מקום הימצאו.
 
פורסם 2008-02-18