ממשלת גרמניה הודיעה ביום שבת (16.2.08) כי שילמה למודיע שחשף פרשת העלמות מסים בסך מיליארדי יורו באמצעות חשבונות בנק בליכטנשטיין. בפרשה המזעזעת את הצמרת העסקית בגרמניה מעורבים על פי החשד חברי האליטה העסקית ומאות מעשירי המדינה.
 
כלי התקשורת פרסמו כי המודיע העביר לאנשי השירות החשאי של גרמניה (BND) מידע אודות העלמות מס בסך מיליארדי יורו, בתמורה לתשלום של 5 מיליון יורו. לדברי המגזין "דר שפיגל" התשלום על סך 5 מליון יורו ניתן על השגת מידע לגבי המעורבים בהונאת המסים, וכן עבור השגת הוראות סודיות שנמסרו מליכטנשטיין לגבי אופן הסתרת העברות הכספים. שר האוצר הגרמני, פר שטיינברואק, אישר כי המודיע אכן קיבל תשלום, אך לא פירט באיזה סכום מדובר. ממשרדו נמסר כי שטיינברואק נתן את אישורו לתשלום, וכי החשודים הם "אנשים שהכנסותיהם נמצאות בקצה העליון של הסקלה". כלי התקשורת בגרמניה פרסמו כי 900 צווי חיפוש הוצאו בסוף השבוע האחרון.

קלאוס צומווינקל, אחד מאנשי העסקים הבולטים בגרמניה המשמש גם כחבר בדירקטוריון בנק ההשקעות האמריקאי מורגן סטנלי, התפטר ביום שישי מתפקידיו כיו"ר קבוצת הדואר והשילוח הגרמנית- דויטשה פוסט, וכיו"ר מועצת הפיקוח של דויטשה טלקום- חברת הטלפון הגדולה באירופה,  לאחר שנחשף כי הוא נמצא תחת חקירה. על פי החשד חמק צומווינקל מתשלום מסים בסך מיליון יורו. בהצהרה ששחרר לעיתון "בילד" אמר צומווינקל כי הוא מתכוון לשתף פעולה עם החוקרים.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי הפשיטה על ביתו של צומווינקל היא רק הראשונה מתוך מאות פשיטות מתוכננות על עסקיהם ובתיהם של אנשי עסקים בולטים ביותר בגרמניה, אשר על פי החשד העלימו מסים באמצעות העברת כספים לחשבונות בנק בנסיכות ליכטנשטיין - נסיכות קטנה הגובלת עם שוויץ ואוסטריה ונחשבת מקלט מס עבור עשירים רבים ברחבי העולם. בין היתר עלה שמו של בנק LGT הנשלט על ידי משפחת האצולה של ליכטנשטיין. קבוצת הבנקאות LGT מסרה כי הרשויות בגרמניה עובדות ככל הנראה מול רשימת לקוחות שנגנבה ממנה ב-2002 הכוללת מאות שמות, וכי הם מתכוונים להזהיר את כל לקוחותיהם שנמצאים ברשימה.
 
פורסם 2008-02-18