שופט בית הדין המחוזי באטלנטה-ג'ורג'יה שבארצות הברית גזר ב-12 בדצמבר 2007 את דינו של TOROS SEHER בן ה-39 על כך כי לקח חלק במזימה להלבנת כספי סמים באמצעות חנויות התכשיטים שלו. SEHER נשלח לרצות 6 שנות מאסר בכלא ונקנס בסך $1,610,400. בנוסף חולטו ביתו, חנויותיו ומעל ל-6 מליון דולר שנלקחו מהמצאי ומחשבונות הבנק של החברות. הוא נלקח למעצר מיד בתום הקראת פסק הדין.

מעקב אחר SEHER חשף כספי סמים שהחלו להתגלגל ב-1997, וב-2006 הגיעו לחנויות תכשיטים שונות, וביניהן אף לחנויותיו של SEHER הנקראות "Chaplin’s, Inc" ו- "Chaplin’s Midtown, Inc". הנאשם לא הצהיר על כספים אלו לרשויות המס כנדרש, ואף הדריך סוכנים החשאיים של ה- IRS כיצד להסתיר רווחים מכספי סמים תוך שהוא מסייע להם בהלבנת הכספים בחנויותיו.

SEHER הואשם בהלבנת הון ובסיוע לסוחרי סמים ולסוכנים חשאיים אשר התחזו לסוחרי סמים להסתיר הכנסות ורווחי סמים, כשהוא אינו מדווח כנדרש על עסקאות מזומנים בסכום העולה על $10,000. החל מאפריל 2005, ביצעו הסוכנים החשאיים של ה- IRS שלוש רכישות בחנויותיו של SEHER כשהם משלמים במזומן, בסכום העולה על $10,000. קלטות וידאו ושמע מראות כי SEHER הציע לסוכנים להשתמש בשמות וכתובות בדויים, וכן התחמק מקבלת אינפורמציה לגבי מקור הכסף. בנוסף, הוא הציע להם לבצע תשלומים שאינם עולים על $10,000 על מנת להסתיר את הפעולות הפיננסיות ולהימנע ממילוי טפסים ותשלום לרשויות המס. עדויות מן המשפט מראות כי SEHER לא דיווח על הפעולות שנעשו בכספים אלו למרות שידע כי מקורם ברווחים מעסקאות סמים.

פורסם 2008-01-21