בית המשפט הפדרלי הרשיע אתמול שלושה מנהיגים לשעבר של ארגון צדקה שהפסיק פעילותו, באשמה כי שיקרו על מנת לזכות בפטור ממס ואף עשו שימוש בארגון על מנת לקדם את הג'יהאד ולתמוך במטרות צבאיות אסלאמיות מעבר לים.

השלושה הואשמו בקשירת קשר על מנת להונות את רשויות המס בארצות הברית ובהסתרת מטרתו האמיתית של ארגון הצדקה ללא רווח, Massachusetts Care International Inc, אשר פעל בין השנים 1993 ל-2003, ואסף 1.7 מיליון דולר בתרומות.

שמות השלושה הם: Emadeddin Muntasser בן ה- 43 מבריינטרי, בעליה של חברת ריהוט Logan Furniture Muhamed Mubayyid ,Co בן ה-42 משרוסברי, ו- Samir Al-Monla בן ה-50 מברוקלין.

על פי טענת התובעים, אנשים אלו עשויים לעמוד בפני עד שלוש או ארבע שנות מאסר על פי הקווים המנחים לפסיקה הפדרלית. יש לציין כי השלושה לא הואשמו בסעיפים של מימון קבוצות טרור, אלא בכך כי לא יידעו את ה- IRS כי Care International עשו שימוש בתרומותיהם הפטורות ממס על מנת לפרסם ולהוציא לאור עלוני חדשות וכתבים המצדדים בג'יהאד, במלחמת הקודש ובלוחמי הקודש המוסלמים.

סגן התובע הכללי לביטחון לאומי, Kenneth L. Wainstein, הצהיר לאחר ההרשעה ש"תביעה זו באה להעביר את המסר כי לא יותר שימוש בקרנות וארגוני צדקה כאמצעי לקידום טרור", וטען כי גזר הדין הוא אבן דרך במאמצי השלטון כנגד אלו אשר מסתירים את תמיכתם במטרות קיצוניות מאחורי מסך ההומניטריות.

פורסם 2008-01-14