משרד האוצר האמריקאי הכריז בסוף השבוע האחרון (13.12.07), במסגרת רשימות OFAC, על 19 חברות ו-22 יחידים הקשורים לרשת הלבנת הון מקסיקנית בראשותה של בלנקה סלסאר, Blanca Margarita Cazares Salazar. בלנקה סלסאר היא אחותו של Victor Emilio Cazares Salazar, ראש קרטל הסמים המקסיקני, סינלואה, ודמות מפתח בסחר הסמים בין מקסיקו לארה"ב.

עפ"י הודעת משרד האוצר האמריקאי ניהלה סלסאר רשת ענפה ומורכבת ביותר של עשרות חברות, אשר נועדה להלבין את רווחי הסחר בסמים עבור קרטל הסמים סינלואה. החברות השונות פעלו מכל רחבי מקסיקו וקליפורניה, ובין היתר הועסקו ברשת כל בני משפחתה של סלסאר, לרבות ילדיה ובעלה, אשר הוכרזו אף הם במסגרת ההכרזות האחרונות ברשימת OFAC. רשת החברות בשליטתה של בלנקה סלסאר כללה חברות למתן שירותי מטבע, מסעדות, רשתות קוסמטיקה, תכשיטים וצעצועים.

ויקטור סלסאר ושותפו לניהול קרטל הסמים סינלואה, איסמעאל זמבאדה גרסיה (Ismael Zambada Garcia) הוכרזו בעבר ושניהם מבוקשים ע"י הרשויות בארה"ב בגין עבירות הלבנת הון וסחר בסמים. משרד האוצר האמריקאי מציין בנוסף כי איסוף המידע הרב אודות רשת הלבנת ההון של בלנקה סלסאר התאפשר הודות לשיתוף פעולה של משרד האוצר האמריקאי עם המשרד לבטחון המולדת, ה-FBI, רשות המכס וההגירה ומשרד התובע המחוזי בקליפורניה.

כתוצאה מהכרזת משרד האוצר על 19 החברות ו-22 היחידים כאמור, יוקפאו כל נכסיהם אשר מצויים בארה"ב בדרך זו או אחרת, וייאסר על אזרחים וחברות בארה"ב לקיים כל קשר פיננסי עם הגורמים שהוכרזו. לאחרונה פרסם הממשל האמריקאי תיקון לחוק הסנקציות הכלכליות, ה-IPEEA, אשר הגדיל משמעותית את גובה הקנסות אותם מוסמך הממשל להטיל על כל מי שמפר סנקציות כנגד גורם מוכרז או מדינה מוכרזת.

פורסם 2007-12-16