במהלך השבוע האחרון דיווחו הרשויות הפדרליות בארה"ב על סדרת מעצרים בלוס אנג'לס, במסגרתה נעצרו כ-12 חשודים אשר הפעילו רשת לסחר בסמים, הונאה והלבנת הון. החקירה בפרשת פעילות הרשת החלה כבר בשנת 2005.

במהלך הפשיטה והמעצרים אשר בוצעו בשבוע שעבר נמצאו והוחרמו ע"י הרשויות כ-30 ק"ג קוקאין וביגוד מזויף בשווי מאות אלפי דולרים. החשוד העיקרי בפרשה הוא עלי חליל עלרדה, אשר נתפס בשנה שעברה בשדה תעופה אמריקאי כשהוא מנסה להבריח ללבנון 123,000 דולר במזומן, אותם החביא בתוך בובת פלסטיק.

במהלך סוף השבוע האחרון (09.11.07) פורסם בכלי התקשורת בארה"ב כי רשויות האכיפה מצאו קשר בין חשוד אחד בפרשה לארגון חיזבאללה הלבנוני. לטענת רשויות האכיפה נבדק החשד כי חשודים אחרים קשורים גם הם לארגון. שמו של החשוד הקשור לארגון החיזבאללה לא פורסם עדיין.

מתיו לויט, מומחה למימון טרור, ציין במאמר בנושא כי ארגון החיזבאללה, כמו ארגוני טרור אחרים, מבסס את פעילותו ואת רווחיו על סחר בסמים ועל ביצוע עבירות פליליות נוספות כמו הונאה וזיוף. לדבריו של לויט, הרשויות הפדרליות בארה"ב מעריכות כי ארגוני טרור דוגמת חיזבאללה והחמאס מגייסים מידי שנה כ-20-30 מיליון דולר רק בתחומי ארה"ב ע"י ביצוע הונאות אשראי, הונאות זהות וביטוח לאומי, זיוף סחורות (סיגריות, בגדים, תרופות), מכירת סחורות גנובות וסחר בסמים.

פורסם 2007-11-11