בתום 19 יום של דיונים ולאחר דחייה של ארבעה ימים נוספים, התכנס היום ביהמ"ש הפדרלי בדאלאס, טקסס להקראת פסק הדין במשפטם של קרן האדמה הקדושה וחמישה ממנהליה ופעיליה. נכון לרגע כתיבת עדכון זה (22/10/07, 18:00), דווח ע"י אתרי החדשות בדאלאס כי עפ"י הקראת הכרעת הדין עולה כי המושבעים לא הצליחו להגיע להחלטה פה אחד באשר לרוב האישומים מתוך 159 האישומים המיוחסים לקרן ולחמשת הנאשמים.

בתחילה דווח כי חבר המושבעים אכן הצליח להגיע להחלטה פה אחד ביחס לשניים מהנאשמים והוא זיכה מרוב האישומים את מייסד הקרן המקורי ונציגה בניו ג'רזי, אך לאחר תחקור חבר המושבעים ע"י השופט, ג'ו פיש, התוודו שלושה מן המושבעים כי אינם מסכימים פה אחד עם הזיכוי האמור. עקב כך, הורה השופט למושבעים לשוב מיידית לחדר הדיונים על מנת לדון בשאלה אם יצליחו להחליט פה אחד בהנחה שיינתן להם זמן נוסף. עפ"י המשפט האמריקאי רשאי השופט במקרים כאלו להכריז על "חבר מושבעים תלוי" (Hung Jury), ובמקרה זה המשפט עשוי להתבטל או להתחיל מחדש.

משפטם של קרן האדמה הקדושה ובכיריה החל ב-16 ליולי השנה, והעידו בו, בין היתר, שני גורמים מכוחות הבטחון בישראל, אשר עדותם נגבתה בעילום שם. עפ"י כתב האישום גייסו הנאשמים כ-12.4 מיליון דולר בין השנים 1995-2001 והעבירו כספים אלו לאגודות צדקה באיו"ש ועזה, המזוהות עם החמאס ומתופעלות על ידי הארגון. בין היתר, שימשו הכספים לסיוע למשפחות מחבלים מתאבדים ואסירים בטחוניים.

לידיעות נוספות בנושא משפט קרן האדמה הקדושה לחץ כאן.

פורסם 2007-10-22