העיתונות האמריקאית מדווחת היום (16.08.07) כי ביהמ"ש בדאלאס החל בגביית עדותו של הגורם הישראלי השני, "אבי" מהשב"כ, כעד מומחה מטעם התביעה בנושא קרן האדמה הקדושה לרווחה ופיתוח.

אבי, אשר מעיד במשפט תחת שם בדוי, בדלתיים סגורות ובהסוואה חיצונית, התמקד בעדותו עד כה בידע ומומחיות שצבר במסגרת עבודתו ובמחקר שביצע ברשת אתרי האינטרנט של החמאס בערבית אודות רשת אגודות הצדקה של החמאס ופרישתה בעזה, בגדה המערבית וברחבי אירופה וארה"ב. לדבריו של אבי, רשת אגודות הצדקה משמשת כזרוע החברתית של החמאס ואינה רשת ספונטנית אלא מערך מאורגן ומכוון שהוקם בתחילת שנות ה-90 לצורך הפצת תעמולה, גיוס כספים ותמיכה פיננסית במחבלים מתאבדים ומשפחותיהם.

בעדותו סקר אבי את מערך אגודות הצדקה של החמאס בעולם וציין בין היתר קרנות ואגודות כמו אינטרפל הבריטית ו- CBSP הצרפתית. אבי ציין כי אגודות הצדקה פעלו מכל רחבי העולם ברשת אחת וכי לכולן היו אותם מאפיינים ללא כל קשר למיקומן - כל אגודה נרשמה במדינה ממנה פעלה כעמותה ללא מטרות רווח והאגודות הפיצו תוכן תעמולה לתמיכה בחמאס וארגנו אירועים וכנסי תמיכה במדינות השונות. כמו כן ציין אבי כי הכסף שגויס ע"י האגודות הגיע בסופו של דבר לאותם ארגוני צדקה של חמאס בעזה ובגדה המערבית, כשהוא משמש לתמיכה במשפחות מחבלים מתאבדים.

עדותו של אבי מהשב"כ טרם הסתיימה וצפויה להימשך בימים הקרובים.

פורסם 2007-08-16