משרד האוצר האמריקאי פרסם ביום שני (13.08.07) הכרזה חדשה במסגרת רשימות OFAC ובה הוכרז על ארגון פתח אל-איסלאם (FATAH AL-ISLAM) כארגון טרור. כתוצאה מהכרזה זו יוקפאו מיידית כל נכסי הארגון בתחומי ארה"ב, ייאסר על חברי הארגון להיכנס לתחומי ארה"ב וכן ייאסר על אזרחי ארה"ב לספק לארגון משאבים או סיוע ולקיים עם הארגון קשר פיננסי כלשהו.

פתח אל איסלאם היא למעשה מליציה חמושה אשר פועלת בלבנון ונלחמת מול צבא לבנון באיזור נהאר אל בארד מזה שלושה חודשים. פתח אל איסלאם ידועה כמי שאימצה את מודל אל קאעידה ומושפעת מהארגון, למרות שאינה קשורה אליו ישירות.

במקביל, מדווחים העיתונים וושינגטון פוסט והניו יורק טיימס בארה"ב כי ממשל בוש מקדם יוזמה חדשה להכריז על משמרות המהפכה באיראן (או משמרות המהפכה האסלאמית) כעל ארגון טרור גם כן. משמרות המהפכה הן הזרוע הצבאית של השלטון האיראני אשר פועלת במקביל לצבא איראן. המשמרות כוללות כוחות צבא יבשה, חילות אוויר וים וכוחות מיוחדים, ואחראיות על יחידת הטילים האסטרטגיים של איראן. יחידת העילית של משמרות המהפכה היא יחידת "כח אל-קודס", אשר ידועה בקשריה עם ארגוני טרור כמו החמאס והג'יהאד האיסלמי וכן עם תאי טרור בעיראק. נוסף על כך, מספקת יחידת כח אל-קודס תשתית צבאית, סיוע ומימון לארגון החיזבאללה. כח קודס של משמרות המהפכה האיראניים בלבנון הוכרז כארגון טרור ברשימות משרד הבטחון בישראל באוקטובר 2003.

גורמים בממשל בוש דיווחו כי בשלב זה מתקיימים דיונים ובקרוב יוחלט אם תאושר ההכרזה על משמרות המהפכה או רק על כח קודס של משמרות המהפכה. אם תאושר ההכרזה, תהיה זו הפעם הראשונה בה תוכרז זרוע צבאית של מדינה כארגון טרור. ממשל בוש הציב לעצמו מטרה לסכל בכל דרך אפשרית את פעילותן של משמרות המהפכה ולפגוע בהן כלכלית. אישור ההכרזה יהווה צעד נוסף בשורת צעדים בהם נוקט ממשל בוש בחודשים האחרונים על מנת לסכל את מאמצי ההתחמשות הגרעינית של איראן ותמיכתה בטרור האיסלאמי בעיראק, בלבנון ובשטחי הרשות הפלסטינית. במקביל, ממשיך ממשל בוש לקדם סנקציות כלכליות נגד איראן ברחבי אירופה ולנסות למנוע מגופים פיננסיים וחברות בינלאומיות לסחור עם איראן ולספק לה שירותים ומשאבים.

פורסם 2007-08-15