ב-21.05.07 דיווחנו כי רשויות המס של רוסיה מנסחות כתב תביעה כנגד בנק אוף ניו יורק, אחד הבנקים הותיקים והגדולים בארה"ב, במסגרתו יתבעו הרשויות ברוסיה פיצויים בסך של 22.5 מיליארד דולר, בגין פרשת הלבנת הון שהתרחשה בסוף שנות ה-90.

השבוע פורסם כי בנק אוף ניו יורק לא שלח כל נציג מטעמו לדיון הראשון במשפט, שהתקיים לפני כשבוע, וכי הדיון הבא נדחה, לאחר שנציגי הבנק הודיעו לנציגי התובעים ברוסיה, שנציגות בנק אוף ניו יורק הרוסית אינה מוסמכת להשיב לתביעה ואינה מייצגת אותם. כעת החליטו רשויות המס ברוסיה לפנות למשרד החוץ בבקשה להתערב, על מנת שיועברו כל מסמכי התביעה למשרדי בנק אוף ניו יורק הראשיים בארה"ב. לטענת התובעים, בנק אוף ניו יורק מנסה לעכב בכל דרך את המשך המשפט והיעדרותו מהדיון הראשון מהווה זלזול בוטה. עוד מציינים התובעים כי הדיון בתביעה ייעשה בהתאם לדין האמריקאי וכי עפ"י חוק, כל פסיקה שתתקבל ברוסיה תחייב את הבנק בארה"ב.

תביעתן של רשויות המס ברוסיה כנגד בנק אוף אמריקה מסתמכת על הודאה שניתנה ע"י הבנק ועל הסדר פיצויים עליו חתם הבנק מול רשויות ארה"ב בגין פרשת הלבנת הון במסגרתה הולבנו כ-7 מיליארד דולר, שמקורם ברוסיה בעיקר.

לקריאה נוספת בנושא הלבנת ההון בבנק אוף ניו יורק לחץ כאן.

פורסם 2007-07-11