בנק Lebanese Canadian Bank הגיע להסדר עם משרד המשפטים האמריקאי שבו ישלם 102 מליון דולר בגין מוערבותו בפרשיית הלבנת הון ומימון טרור לארגון החיזבאללה. ההסכם נחתם ואושר בבית המשפט הפדראלי במנהטן על ידי השופט Paul A. Engelmayer.

התביעה כנגד בנק LCB הוגשה ב-15.12.11 על ידי הממשל האמריקאי לאחר שהבנק הלבנוני נחשד כי עומד במרכזה של פרשיית הונאה שבה הבנק השתמש במערכת הפיננסית האמריקאית להלבין כספי סמים ושאר כספים שמקורותיהם בעבירות פליליות באמצעות העברתם למערב אפריקה ובחזרה ללבנון.

על פי מסמכי התביעה שהוגשה על ידי משרד המשפטים של מחוז הדרומי בניו יורק, במהלך החודשים ינואר 2007 ועד לתחילת 2011 העבירו הבנק הלבנוני, מוסדות פיננסיים נוספים ושני מרכזים להמרת כספים כ- 329 מליון דולר למערכת הפיננסית האמריקאית על מנת לרכוש מכוניות שלאחר קנייתם היו נשלחים למערב אמריקה. הכספים שהתקבלו ממכירת המכוניות יחד עם כספים שהתקבלו מעסקאות סמים הועברו לארגון החיזבאללה, כאשר הבנק הלבנוני משמש כצינור מרכזי להעברת הכספים הללו.

בחודש פברואר 2011, רשויות החוק בארה"ב הכריזו על הבנק כמוסד פיננסי "of primary money laundering concern" בהתבסס על חוות הדעת של ארגון Fincen שהבנק הלבנוני שימש באופן קבוע כאמצעי להעברת כספי סמים והלבנתם על ידי גורמים פליליים במרכז ומערב אמריקה, אירופה, אפריקה והמזרח התיכון.

בעקבות הכרזת FINCEN בנק לבנוני אחר, Societe Generale de Banque au Liban רכש את מרבית מנכסי הבנק. בנק Societe Generale de Banque au Liban העביר סכום של 150 מליון דולר לבנק בלבנון על חשבון תשלום על רכישת הנכסים ואותם ממשלת ארה"ב חילטה על ידי תפיסת הכספים של בנק Societe Generale de Banque au Liban  המוחזקים בשטחי ארה"ב.

פורסם 2013-06-26