ארגון ה-FATF פרסם השבוע מסמך בנושא מדינות בסיכון ומדינות בעלות ליקויים אשר אינן משתפות פעולה בנושא מניעת הלבנת הון ומימון טרור ומהוות סיכון למערכות הפיננסיות והן מדינות איראן וצפון קוריאה

לגבי מדינות אלו מזכיר הארגון כי הן נחשבות מדינות בסיכון ממשי בכל הקשור למניעת הלבנת הון ומימון טרור והארגון ממליץ למדינות להנחות את המוסדות הפיננסיים לתת תשומת לב מיוחדת לעסקאות, העברות או חשבונות הקשורים למדינות אלו.

המדינות המוגדרות כמדינות בעלות ליקויים הן מדינות בהן נמצאו ליקויים במשטר מניעת הלבנת הון ומימון טרור, בכל הקשור לחקיקה, פיקוח ואכיפה, אשר לא התקדמו התקדמות מספקת בתיקון הליקויים או שלא התחייבו בפני הארגון לתקן ולשפר את המצב הקיים. מדינות אלו הן: אקוודור, אתיופיה, אינדונזיה, קניה, מיאנמר, פאקיסטן, סאו-טומה ופרינסיפה, גאנה, סוריה, טנזניה, טורקיה, ויאטנם ותימן.  לגבי מדינות אלו ממליץ ארגון ה-FATF כי המדינות החברות ינקטו צעדים מתאימים להערכת הסיכונים בפעולה מול מדינות אלו.

מדינות תילאנד, פיליפינים ובוליהיה הוסרו מהרשימה של המדינות בעלות ליקויים אשר לא התקדמו בצורה מספקת והועברו לרשימה של מדינות השפועלות לשיפור יחד עם מדינות כמו אפגניסטן, אלבניה, קובה ועוד.