משרד התובע הכללי בקוסטה ריקה פרסם אתמול (27.05.13) ידיעה לפיה נעצרה פעילותו של שירות הכספים הדיגיטלי Liberty Reserved בעקבות מעצרו של מייסד המטבע ויזם השירות Arthur Budovsky,. בודובסקי נעצר לאחרונה בספרד במסגרת חקירה בה מעורבות רשויות האכיפה של ארה"ב, וקיימות הערכות כי ארה"ב תבקש את הסגרתו.

בשנת 2011 סגרו רשויות האכיפה בקוסטה ריקה את משרדי Liberty Reserved אך לדברי התובע הכללי בקוסטה ריקה הצליח בודובסקי להמשיך להפעיל את השירות ואת האתר למרות זאת.

Liberty Reserved שיווקה את עצמה כשירות או כלי להעברות כספים בינלאומיות מהירות ומאובטחות, אשר מהוות חלופה נהדרת למערכת הבנקאית משום שנדרשים מבעל החשבון מינימום פרטים מזהים. על מנת לפתוח חשבון יש צורך בכתובת דואר אלקטרוני תקפה בלבד ולאחר מכן מקבלים מספר חשבון שאפשר באמצעותו לבצע העברות כספים לכל מקום בעולם בדולרים, אירו ורובל. בתחילת ימיו היה השירות פופולרי במיוחד בקרב משמשי המטבע הדיגיטלי BItcoin אשר השתמשו בשירות על מנת להמיר כספים מדולרים ל-Bitcoin ולהיפך.

לדברי מומחים לאבטחת מידע הפך המטבע לכלי המועדף על גורמי פשיעה באינטרנט כגון האקרים ומבצעי הונאות ברשת, אשר השתמשו בשירות לצורך העברות כספים והלבנת כספים.

בודובסקי, מייסד ה-Liberty Reserved, הורשע ב-2007 ונידון למאסר על תנאי בארה"ב בגין ניהול עסק בלתי חוקי למתן שירותי מטבע בפרשה אשר מאפייניה דומים מאוד לפעילותו של המטבע הדיגיטלי הנוכחי.

פורסם 2013-05-28