משרד התובע הכללי במחוז המזרחי של מדינת ניו-יורק בארה"ב פרסם הודעה לתקשורת אודות הגשת כתבי אישום כנגד שמונה נאשמים בפרשה אשר מוגדרת כאחת ממתקפות הסייבר המתוחכמות ביותר שהיו עד כה.

עפ"י הודעת משרד התובע הכללי וכתבי האישום, ביצעו הנאשמים שתי מתקפות סייבר ממוקדות ומדויקות בדצמבר 2012 ובפברואר 2013, במהלכן נפרצו מערכות בנקאיות לסליקת כרטיסי Debit ו-Prepaid בשני בנקים במזרח התיכון (באיחוד האמירויות ובאומאן). במהלך הפריצה הושגו פרטים של מספר חשבונות בנק ואז באמצעות חדירה לחשבונות אלו הועלו תקרות האשראי של החשבונות לתקרת משיכה בלתי מוגבלת, על מנת לאפשר משיכות מזומן ממקומות שונים בעולם. לאחר שתקרות האשראי הועלו, ביצעו הנאשמים, באמצעות משתפי פעולה משיכות מזומן ממוקדות בעשרות מכשירי ATM  ברחבי מדינת ניו-יורק, כך שלמעשה בכל מבצע נתון נמשכו מאות אלפי דולרים במזומן תוך פרק זמן של שעתיים-שלוש בכל מתקפה. סך הכל, נמשכו 2.8 מיליון דולר במזומן בשתי מתקפות הסייבר וכמו כן נגרם נזק למערכות הבנקאיות בשווי נוסף של עשרות מיליוני דולרים.


עפ"י כתבי האישום, הנאשמים ביצעו לאחר מכן עוד עשרות העברות בנקאיות על מנת להלבין את הכספים וכמו כן, נרכשו באמצעות הכספים שנמשכו מכוניות פאר.
שבעה מהנאשמים העיקריים בפרשה נעצרו והואשמו בעבירות הונאה, גניבה והלבנת הון. הנאשם השמיני נגדו הוגש גם כן כתב אישום הוא מנהיג הכנופייה Alberto Yusi Lajud-Pena, אשר נרצח ברפובליקה הדומיניקנית בסוף אפריל.

משרד התובע הכללי במחוז המזרחי של מדינת ניו-יורק ציין כי מדובר במתקפה מדויקת ומתוחכמת מאוד אשר חושפת את פגיעותה הרבה של המערכת הבנקאית.

פורסם 2013-05-12