ה-FBI ומשרד התובע המחוזי במחוז הדרומי של מדינת ניו-יורק פרסמו ביום שני האחרון (15.04.13) הודעה לתקשורת אודות מעצרו של Frederic Cilins , אזרח צרפתי אשר חשוד במתן שוחד, שיבוש הליכי חקירה ושיבוש ראיות בפרשת שוחד אשר נמצאת תחת חקירת הרשויות בארה"ב וקשורה לזכויות כרייה ברפובליקת גינאה.

מאז ינואר 2013 מנהלות הרשויות בארה"ב חקירה בחשד להפרת חוק ה-FCPA וחוקי הלבנת הון במסגרת פרשה בה מעורבת חברה, אשר שמה אינו מוזכר בהודעה לעיתונות, החשודה במתן שוחד בתמורה לזכויות כרייה של משאבי טבע ברפובליקת גינאה בזמן כהונתו של הדיקטטור הקודם. במסגרת החקירה נחקרה עדה הקשורה לדיקטטור הקודם (אישתו לשעבר של בכיר בשלטון), וזו שיתפה פעולה עם הרשויות האמריקאיות. בידיעות שפורסמו ע"י אתרי חדשות זרים וסוכנויות ידיעות פורסם כי החברה החשודה במתן שוחד לשלטון הקודם ברפובליקת גינאה היא BSGR, חברת הכרייה בקבוצת בני שטיינמץ, אשר Cilins הוא יועץ מטעמה, לכאורה.

עפ"י בקשת המעצר שהוגשה, שימש Cilins כיועץ של אותה חברה ואף הציג את עצמו כנציג שלה תוך שניסה לפעול להשגת ראיות הנמצאות ברשות העדה אשר משתפת פעולה בחקירת הרשויות. עפ"י הודעת משרד התובע המחוזי, יצר Cilins קשר עם העדה ואף נפגש איתה, בידיעה שהיא נמצאת תחת חקירה ומשתפת פעולה, והציע לה 5 מיליון דולר בתמורה לכך שתעביר לו מסמכים מסוימים אשר ידע אודות קיומם ואודות נחיצותם לחקירת ה-FBI, וזאת במטרה להשמיד אותם. במהלך פגישותיו עם העדה הוקלט Cilins כשהוא מגיב על החקירה ומציין כי יש להשמיד באופן דחוף את המסמכים המדוברים.

Cilins מואשם בהטרדת עד, שיבוש ראיות בחקירה פדרלית והפרעה לחקירה פדרלית.