פעילותם של חשבונות הבנק של קרן אל אקצה (Al-Aqsa Foundation) הושעו בשני בנקים דרום אפריקאים: First National Bank ובנק Al-Baraka. שמה של הקרן כלול ברשימות השחורות של ארגון OFAC, ומשרד האוצר האמריקאי משנת 2003 לאחר שממשלת ארה"ב קיבלה החלטה כי הקרן מגייסת כספים לארגון החמאס ולרשות הפלסטינאית ברצועת עזה למטרות טרור. כתוצאה מכך מדינות כגון הולנד, גרמניה, דנמרק, לוקסנבורג, שוויץ ובריטניה פעלו כנגד הקרן.

בדצמבר 2012 הודיע First National Bank כי הוא נותן 3 חודשים התראה בטרם חשבון הקרן יחסם. המהלך שביצע הבנק זכה להתנגדות ולגינוי נרחב מהקהילה המוסלמית בדרום אפריקה והבנק עמד בפני חרם.

בעקבות הגינוי שהתקבל מהקהילה המוסלמית באפריקה, הבנק פרסם הודעה בה הוא דוחה את טענותיה של הקהילה המוסלמית כי לכאורה אולץ על ידי ממשלת ארה"ב לסגור את החשבון, והסביר כי שנה לפני כן הובא לתשומת ליבו במסגרת בדיקה ממשלתית פנימית על הימצאות הקרן ברשימות השחורות וכי החלטה על סגירת החשבון התקבלה משיקולים רגולטורים בלבד המאפשרים לו לשמור על קשריו עם מוסדות פיננסיים אחרים בארה"ב.

הקרן פירסמה בינואר 2013 הודעה כי בנק First National מפסיק את פעילות הקרן בבנק וכן הודעה לתורמיה כי היא מעבירה את פעילותה לבנק  Al-Baraka.

בשבוע שעבר נחשף כי בנק Al-Baraka החליט גם הוא להקפיא את פעילות החשבון של הקרן וזאת לאחר שבנק First National סגר את חשבון הבנק של הקרן.

קרן אל אקצה תוארה על ידי ממשלת ארה"ב כ"חלק בלתי נפרד מביסוס תשתיות טרור חוצות גבולות של ארגון החמאס". לטענת הממשל האמריקאי ארגון החמאס משתמש בסיוע הומניטרי ככיסוי על מנת לספק תמיכה כלכלית לארגון טרור.

במאי 2008 פורסמה ידיעה באתר AMNET על פרטי חשבונות הבנק השייכים לארגונים החברים בקואליצית הצדקה (UNION OF GOOD), הפועלים באמצעותן ברחבי העולם במדינות כגון מצרים, איחוד האמירויות, תימן, דרום אפריקה, בריטניה ועוד.

פורסם 2013-03-13