משרד האוצר האמריקאי, פירסם אתמול (27.6.12), כי הוסיף לרשימת OFAC, ארבעה יחידים ו-3 חברות בעקבות מוערבותם וסיועם בהלבנת כספים עבור ראש ארגון הפשיעה הלבנוני העוסק בסחר בסמים מסוכנים,  Ayman Joumaa ועבור איסוף כספים ותרומות לארגון הטרור חיזבאלה.

ארגון Ayman Joumaa התוסף לרשימת OFAC בינואר 2011 בעקבות תפקידו ברשת שהלבינה כספים וסחר בסמים שפעלה באמריקה, המזרה"ת, אירופה ואפריקה.

ההחלטה על הטלת הסנקציות על ידי משרד האוצר האמריקאי התקבלה לאחר האשמתם של  Abbas Hussein Harb  ו- Ibrahim Chibli בסיוע והעברה של מליוני דולרים שיועדו למימון טרור והלבנת כספים.

לפי הפרסום, Harb השתמש באירגונו שבסיסו בקולומביה וונצואלה על מנת להלבין כספים לארגון הפשיעה Ayman Joumaa דרך המערכת הפיננסית הלבנונית, בזמן ש  Ibrahim Chibli השתמש במעמדו ותפקידו כמנהל סניף Abbassieh בבנק פניציה שבלבנון ואפשר את מעבר הכספים ל- Joumaa ו- Harb .

אדם נוסף ששמו נכנס לרשימת OFAC על ידי האמריקאים הוא Ali Mohamad Saleh לבנוני בעל אזרחות קולימביאנית, שהיה אחראי על התא של חיזבאלה במיקאו שבקולומביה והוציא לפועל את תכנוניו, וגם גייס עבורו תרומות. Saleh הוכרז כבר בשנת 2001 ברשימות השחורות.

כמו כן, Ali Houssein Harb שהינו אחיו של Abbas וכן Kassem Mohamad Saleh אחיו של Saleh הוכרזו גם הם בעקבות הקשר שלהם ל-Ayman Joumaa.  

3 החברות שהוכרזו הן בבעלותם של Abbas Houssein Harb ו- Kassem Mohamad Saleh.

פורסם 2012-06-28