חברת Turkcell, מפעילת תקשורת סלולרית תורקית הודיעה כי הגישה לאחרונה תביעה כנגד MTN, קבוצת תקשורת רב לאומית, הפועלת ב -21 מדינות באפריקה, אסיה והמזרח התיכון בבית המשפט הפדראלי בארה"ב על סך של 4.2 בליון דולר.

התביעה, הוגשה על ידי Turkcell, בבית משפט פדראלי בארה"ב תחת החוק המאפשר לתבוע בארה"ב כל גורם שמפר את החוק הבינלאומי בנושא מימון טרור בכך, שחברת MTN זכתה במרכז להפעלת השירותים סלולאריים, על ידי מתן שוחד והבטחה לפעול בקידום תוכנית הגרעין האיראנית ולסייע להתחמשותה של איראן באמצעי הגנה. לטענת Turkcell , קבוצת MTM השתמשה בהשפעה הפוליטית שלה בתוך ממשלת דרום אפריקה להציע לאיראן את 2 הדברים החשובים ביותר שאיראן לא יכלה להשיג: 1. תמיכה בפיתוח הגרעין האיראני 2. כלי נשק ורכש של ציוד ההגנה

עפ"י Turkcell, וכעולה מתוך פרטי התביעה, MTN פיתחה תוכנית להשגת מטרותיה הלא חוקיות של איראן, עבור זכייה ברישיון להפעלת השירותים שלה באיראן, וזאת לאחר שחברת Turkcell זכתה כבר במכרז להפעלת השירותים בשנת 2004. בנוסף, לדברי Turkcell, חברת MTN, קידמה את התכנית שלה על ידי מתן שוחד לפקידי ממשל הן באיראן והן בדרום אפריקה תמורת הרישיון.

פורסם 2012-04-15