הרשות האמריקאית לניירות ערך (ה-SEC) הודיעה אתמול (20.12.11) כי חתמה על הסכם ליישוב אישומים נגד חברת הביטוח הבינלאומית AON בגין עבירות שוחד עפ"י חוק ה-FCPA.

חברת AON היא מענקיות הביטוח בשוק הביטוח הבינלאומי ומשרדי המטה שלה יושבים בשיקגו, אילינוי. עפ"י ההסכם, תשלם AON לרשות האמריקאית לניירות ערך קנס בסך 14.5 מיליון דולר וכן תשלם למשרד המשפטים האמריקאי קנס פלילי בסך 1.76 מיליון דולר.

עפ"י הרשות האמריקאית לניירות ערך, העבירו חברות בת של AON תשלומים לא חוקיים בשווי מצטבר של למעלה מ-3.6 מיליון דולר בין השנים 1983-2007. החברות שילמו כספים לגורמי ממשל ופקידים במספר מדינות (קוסטה-ריקה, ויאטנם, מצרים, אינדונזיה, מיאנמר, בנגלדש ועוד) בתמורה לשמירה על חוזים ועל פעילות עסקית במדינות אלו. הכספים הועברו הן באופן ישיר ונרשמו כהוצאות בידור ונסיעות, והן באופן עקיף באמצעות סוכנים וגורמים שלישיים.

נוסף על ביצוע תשלומים לא חוקיים, הואשמה AON כי לא תיעדה תשלומים אלו והסוותה אותם, ובכך והפרה את חובתה לניהול ספרים תקין עפ"י חוק ה-FCPA. כמו כן, לא הטמיעה AON הליכי בקרה ופיקוח בארגון ובחברות הבת שלה על מנת לאתר ולמנוע תשלומים בלתי חוקיים.

פורסם 2011-12-21