קבוצת Pricewaterhouse Coopers פרסמה לאחרונה שני סקרים חדשים אשר בודקים את כמות הדיווחים על מקרי הלבנת הון ומקרי שחיתות ושוחד בקרב מוסדות פיננסיים, ארגונים וחברות. הסקר הראשון מרכז נתונים שנמסרו ע"י 4,000 משתתפים מ-78 מדינות שונות בעולם. הסקר השני הינו גרסה דומה של אותו הסקר בארה"ב ובסקר זה השתתפו 153 מוסדות וארגונים.

שני הסקרים הראו ירידה בדיווח על מקרי הלבנת הון ושחיתות במהלך השנתיים האחרונות, וזאת בהשוואה לסקר דומה שנערך לפני שנתיים. 24% מהנשאלים בסקר בעולמי דיווחו כי חוו או נתקלו במקרים של שחיתות ושוחד בארגונם, וזאת לעומת 27% בסקר שנערך לפני שנתיים. 9% מהנשאלים דיווחו כי היו מקרים של הלבנת הון בארגונם במהלך השנה האחרונה, וזאת לעומת 12% בסקר שנערך לפני שנתיים.

בסקר דומה אשר נערך בארה"ב הודגמה גם כן ירידה ברורה במקרים של הלבנת הון ושחיתות. 7% מהנשאלים דיווחו על מקרי שחיתות ושוחד, לעומת 16% בסקר הקודם, ואילו בנושא הלבנת הון הסתכמו הדיווחים באחוז מזערי ביותר וכמעט אפסי, לעומת 4% בסקר קודם.

עפ"י PWC, הירידה הברורה נובעת מהגברת האכיפה במהלך השנתיים האחרונות ובעיקר בתחום שחיתות ושוחד בו ניתן לראות אכיפה מוגברת לצד סכומי קנסות גבוהים הרבה יותר, במיוחד בתביעות עפ"י חוק ה-FCPA האמריקאי.

פורסם 2011-11-30