סוכנות הידיעות AFP דיווחה השבוע כי הממשל האמריקאי מאיים להטיל סנקציות על בנקים בסין עקב קשרים עם גורמים איראניים המופיעים ברשימות OFAC. עפ"י גורם בכיר במשרד האוצר האמריקאי, מספר בנקים גדולים בסין ממשיכים לקיים קשרים פיננסיים עם חברת הביטוח האיראנית Moallem, המופיעה ברשימות OFAC. חברת הביטוח האיראנית הנה המבטחת של חברת קווי הספנות של איראן, IRISL, ושתיהן מופיעות הן ברשימת  OFAC והן ברשימות האיחוד האירופי.

נציגי משרד האוצר האמריקאי נפגשו לאחרונה עם נציגי בנקים בסין וביניהם נציגי Bank of China ונציגי Industrial and Commercial Bank of China במטרה לשכנע אותם ליישם את הסנקציות ולהפסיק לקבל או להעביר כספים לחברת הביטוח או ממנה. כמו כן, הודיעו נציגי משרד האוצר לנציגי הבנקים בסין כי אם לא יעשו כן יוטלו עליהם סנקציות במסגרת החוק החדש המאפשר לנשיא אובאמה לחתום על סנקציות כנגד גורמים אשר אינם מיישמים את הסנקציות האמריקאיות כנגד איראן.

לדברי הגורם הבכיר במשרד האוצר, כל בנק אשר ממשיך לקבל או להעביר תשלומים בשם לקוח לחברת הביטוח האיראנית מסתכן בכך שקשריו הפיננסיים עם ארה"ב ינותקו וגישתו למערכת הפיננסית בארה"ב ולעשיית עסקים בארה"ב תיחסם.

פורסם 2011-10-05