הרשות האמריקאית למלחמה בסמים (ה-DEA) ומשרד התובע הכללי במחוז הדרומי של ניו-יורק, פרסמו ידיעה על הגשת כתבי אישום כנגד מספר מעורבים בשתי פרשיות שונות של נרקו-טרוריזם (מימון טרור באמצעות סחר בסמים) אשר נחשפו הודות לפעילות בינלאומית של סוכנים סמויים מטעם ה-DEA.

בפרשה הראשונה, הוגשו כתבי אישום נגד Siavosh Henareh, Bachar Wehbe, ו- Cetin Aksu, בגין עבירות קשירת קשר לסחר בהרואין, קשירת קשר למתן תמיכה פיננסית בארגון טרור מוכרז (חיזבאללה) וקשירת קשר לסחר בנשק בלתי חוקי. השלושה נעצרו ברומניה ובאיים המלדיביים והוסגרו לארה"ב.

עפ"י כתב האישום, מאז יוני 2010 קיימו השלושה פגישות סדירות במספר מקומות בעולם עם סוכנים סמויים של ה-DEA אשר הציגו עצמם כגורמים המעוניינים לייבא הרואין לארה"ב ולרכוש נשק עבור ארגון החיזבאללה. במהלך הפגישות צוין בפני הנאשמים כי מטרת הברחת ההרואין לארה"ב היא לייצר רווחים ולהעבירם לארגון החיזבאללה. הנאשמים סיפקו לסוכנים הסמויים קילוגרם הרואין כדוגמה ראשונית ואף גבו מהם תשלומים עבור משלוח עתידי של עשרות קילוגרמים. כמו כן, סייעו הנאשמים לסוכנים הסמויים והסכימו לרכוש בשמם אמצעי לחימה וכלי נשק בשווי של 15 מיליון דולר תוך ידיעה ברורה כי מדובר ברכישה עבור ארגון החיזבאללה.

במסגרת הפרשה השניה, הוגש כתב אישום נגד Taza Gul Alizai, אשר נעצר אף הוא במלדיביים והוסגר לארה"ב. Gul הואשם במספר עבירות של נרקו-טרוריזם ובעבירות קשירת קשר והפצה של הרואין. עפ"י כתב האישום קיים Gul קשר רציף עם סוכנים סמויים מטעם הממשל האמריקאי באפגניסטן, אשר הציגו עצמם בפניו כגורמים הקשורים לטאליבן. הם ביקשו לרכוש באמצעותו הרואין ולהבריח אותו לארה"ב במטרה מוצהרת להעביר את הרווחים לטאליבן. כמו כן הסתייעו הסוכנים הסמויים ב-Gul לצורך ביצוע עסקאות לרכישת כלי נשק ואמצעי לחימה.

פורסם 2011-07-31