משרד האוצר ומחלקת המדינה בממשל האמריקאי פרסמו ביום שני האחרון הודעה אודות חתימת הנשיא אובאמה על צו נשיאותי מנהלי חדש המאפשר למחלקת המדינה להטיל סנקציות נוספות במסגרת החוק לסנקציות נגד איראן (ISA) אשר הוחלף בחוק החדש והמתוקן (CISADA). עפ"י הצו הנשיאותי מוסמכת מחלקת המדינה בראשות מזכירת המדינה להחליט האם להטיל או לא להטיל סנקציות נוספות על חברות אשר "נחושות" לקיים קשר מסחרי או השקעות בתעשיית האנרגיה, הנפט או הגרעין של איראן.

אתמול (25.05.11) פורסמה הודעת מזכירת המדינה האמריקאית, הילארי קלינטון, על הטלת סנקציות במסגרת הצו הנשיאותי. סנקציות אלו כוללות סנקציות ומגבלות בתחום האשראי ואוסרות על מוסדות פיננסיים בארה"ב להעניק הלוואות ו/או אשראי לחברות עליהן הוטלו הסנקציות בסכום של למעלה מ-10 מיליון דולר.

נוסף על כך, מופיעה בהודעה הבהרה חשובה לגבי סנקציות אלו ולפיה מדובר בסנקציה נקודתית ואין מדובר בהכרזת OFAC רגילה או בהוספת חברות אלו לרשימת ה-SDN והקפאת נכסיהן.

עפ"י פרסומים בעיתונות, הוטלו הסנקציות על חברת האחים עופר בשל מעורבותה במכירת מיכלית לחברת הספנות הלאומית של איראן (IRISL), וזאת באמצעות חברת Tanker Pacific, חברה נוספת הקשורה לאחים עופר, אשר עליה הוטלו גם כן אותן סנקציות.

פורסם 2011-05-25

פורסם 2011-05-25