ארגון ה-FATF פרסם ב-22.11.20 הצהרה, על רקע פורום מנהיגי מדינות ה- G20 שהתכנס בסעודיה לפני מספר ימים, ובו מפרט הארגון את תחומי המיקוד המשותפים של שני הגופים. 

הודעת הסיכום של פורום ה- G20 בירכה על העבודה שנעשתה ע"י ה-FATF לזיהוי האיומים כתוצאה ממשבר הקורונה, ובצעדים שנקט הארגון כדי לתת מענה לפעילות עבריינית המנצלת את המגיפה להלבנת הון, מימון טרור ועבירות נוספות. בנוסף, מנהיגי ה- G20 בירכו על הדו"ח שפרסם לאחרונה ה-FATF, אשר מבהיר את יישום הסטנדרטים של הארגון ביחס למטבעות וירטואליים מסוג "stablecoins". 

ה-FATF הזכיר בהצהרה את תרומתו לפעילות הגלובלית למניעת פרוליפרציה של נשק להשמדה המונית, שכללה לאחרונה את עדכון הסטנדרטים שלו, באופן שדורש ממדינות ומהסקטור הפרטי לזהות ולהעריך את הסיכונים להפרות פוטנציאליות או לאי-יישום סנקציות כלכליות ממוקדות הקשורות למימון פרוליפרציה. כמו כן, נמסר כי בכוונת ה-FATF לפרסם הנחייה שתסייע ביישום הדרישות החדשות הללו.  

בנוסף, פורסמו כאמור תחומי הפעולה המרכזיים שבהם צפוי ה-FATF להתמקד, במסגרת שיתוף הפעולה שלו עם פורום ה-20G: 

עבירות סביבתיות – הכוללות ניצול בלתי חוקי של משאבי טבע, לרבות בירוא יערות וחישוף קרקעות בחלקים שונים של העולם. פעילות עבריינית זו גורפת רווחים בהיקף שנע בין 260-90 מיליארד דולר מדי שנה, עם גידול שנתי של 5-7%.

טכנולוגיה וביג דאטה: ה-FATF ימשיך לנתח את ההזדמנויות והסיכונים הגלומים בפיתוחים טכנולוגיים חדשניים, במקביל להמשך פעילותו בתחום הנכסים הוירטואליים וה- stablecoins.

סחר בלתי חוקי בנשק – ניתוח פעולות המימון העומדות מאחורי סחר זה, בהקשר של מימון טרור. 

הברחת מהגרים

לקריאת ההצהרה לחץ כאן.

פורסם 24-11-2020