ענקית התשלומים האמריקאית PayPal Holdings Inc קיבלה היתר להפעלת שירות חדש, אשר מאפשר ללקוחותיה לקנות, למכור ולהחזיק בחשבונות הפייפאל שלהם מטבעות וירטואליים, כך הודיעה אמש (21.10.20) המחלקה לשירותים פיננסיים במדינת ניו-יורק (ה-NYDFS). 

במסגרת השירות החדש, פייפאל תפעל בשותפות עם חברת Paxos, שתספק לפייפאל שירותי מסחר וקסטודיאן במטבעות וירטואליים עבור לקוחות החברה. 

לפי הודעת ה- NYDFS, ההיתר שניתן לפייפאל עולה בקנה אחד עם גישת הרגולטור הפיננסי במדינת ניו-יורק לעודד ולסייע למוסדות המעוניינים בכך להשיג גישה מפוקחת ומוסדרת לשוק המטבעות הווירטואליים, באופן שיספק הגנה לצרכנים, תוך שותפויות עם חברות למסחר במטבעות וירטואליים הפועלות ברישיון במדינת ניו-יורק. בשלב הראשון, השירות יוצע עבור ארבעה מטבעות וירטואליים המאושרים ע"י ה- NYDFS: ביטקוין, ביטקוין קאש, איתריום ולייטקוין. 

במקביל, פייפאל פרסמה הודעה באתר האינטרנט שלה, שבה הודיעה על השקת השירות החדש. לפי ההודעה, לקוחות המחזיקים חשבונות פייפאל בארה"ב יוכלו להתחיל להשתמש בשירות כבר בשבועות הקרובים. עוד נמסר, כי הלקוחות יוכלו לבצע רכישות באמצעות המטבע הווירטואלי שבחשבונם בקרב 26 מיליון בתי העסק שעובדים עם פייפאל ברחבי העולם. 

לדברי החברה, לקוחות שיחזיקו במטבע וירטואלי יוכלו להמיר אותו באופן מיידי למטבעות רגילים (fiat), ללא עלויות נוספות. גם עסקים שעובדים עם פייפאל לא יצטרכו לשאת בעלויות נוספות, משום שהסליקה של כל העסקאות תתבצע באמצעות מטבעות fiat, לפי ההסדרים הנוכחיים שלהם מול פייפאל.

נשיא ומנכ"ל פייפאל, דן שולמן, אמר כי האישור לפעילות החברה במטבעות וירטואליים מהווה צעד חשוב להשגת היעד של החברה לתרום לאבולוציה של המסגרת הרגולטורית עבור מטבעות וירטואליים, וכי הדבר יסייע לצרכנים להשיג גישה למטבעות וירטואליים באופן בטוח ואחראי. החברה הודיעה כי היא מתכננת להרחיב את האפשרות הזו גם למשתמשים באפליקציית התשלום שלה Venmo ולשווקים בינלאומיים נבחרים במחצית הראשונה של 2021. 

פורסם 22-10-2020