היחידה למודיעין פיננסי בארה"ב (FINCEN) הודיעה אתמול (19.10.20) כי הטילה קנס של 60 מיליון דולר על Larry Dean Harmon, אשר הפעיל פלטפורמות מקוונות שסייעו בהסתרת זהותם של מבצעי פעולות לא חוקיות במטבעות וירטואליים. 

Harmon הפעיל בין השנים 2014-2020 ללא היתר שתי פלטפורמות שפעלו כנותני שירותים בלתי חוקיים בביטקוין, בשם Helix ו- Coin Ninja. ישויות אלה סיפקו שירותי "עירבול" (“mixer” or “tumbler”), שסייעו ללקוחות להעביר ביטקוין תוך הסתרת המקור או הבעלים של המטבע הווירטואלי, וזאת ע"י ערבוב מטבעות של משתמשים רבים ושונים. שתי הפלטפורמות הללו פרסמו את שירותיהן בזירות מסחר ב"רשת האפלה" (darknet), ושירתו בין השאר סוחרי סמים ורוכשי נשק בלתי חוקי. בשנות פעילותן הישויות הללו שלחו או קיבלו יותר מ-311 מיליון דולר דרך ארנקים דיגיטליים. 

לפי הודעת FINCEN, מדובר בקנס הראשון שמוטל בארה"ב ע"י מפעיל שירותי "ערבול" במטבעות וירטואליים, שפעל בשיטתיות להסתרה ומחיקת כל מידע מזהה של לקוחותיו. נגד Harmon הוגש במקביל כתב אישום בבית המשפט המחוזי במחוז קולומביה, בעבירות של קשירת קשר להלבנת מכשירים מוניטריים והפעלת נותן שירותי העברת כספים ללא רישיון. 

פורסם 20-10-20