הרשות לאיסור הלבנת הון פרסמה לאחרונה את גיליון מס' 35 של "מידע הון" (יוני-ספטמבר 2020), אשר מרכז וסוקר עדכונים וחדשות בנושא מניעת הלבנת הון ומימון טרור בארץ ובעולם. הגיליון סוקר, בין היתר, עדכוני חקיקה, חידושי פסיקה, פרסומים רלבנטיים של הרשות ועדכונים על פעילות ארגון ה-FATF וארגונים בינ"ל נוספים. 

בפרק העוסק בפרסומי הרשות, מוצגים מספר מדריכים שפורסמו בחודשים האחרונים עבור סקטורים שונים, לרבות מסמך דגשים  עבור חברות ביטוח לזיהוי ואיתור של ניסיונות להלבנת הון או מימון טרור, ומדריך לגישה מבוססת סיכון ודגלים אדומים עבור סקטור נותני שירותי אשראי. כמו כן, מוצג המסמך שפרסמה הרשות בחודש יוני בנושא גישה מבוססת סיכון בנכסים וירטואליים, אשר כולל לראשונה רשימת "דגלים אדומים" לצד רשימת "דגלים לבנים" - נסיבות המפחיתות את הסיכון הכרוך בפעילות בנכסים וירטואליים.  

במסגרת עדכוני החקיקה, מוזכר תזכיר החוק לעידוד פיתוח טכנולוגיה פיננסית בישראל, התש"ף 2020 , שגובש ופורסם לאחרונה בשיתוף הרשות. התזכיר נועד לסייע בהסרת חסמים רגולטוריים בתעשיית הפינטק בישראל, וזאת על ידי יצירת "מגרש משחקים רגולטורי" (Sandbox Regulatory) - סביבת ניסוי שמתאימה את הרגולציה הקיימת לחברות פינטק, במטרה לעודד ולפתח את הפעילות בתחום זה בארץ. 

בפרק הסקירה הבינלאומית, מפורטים בין השאר מסמכים ועדכונים שפורסמו בחודשים האחרונים ע"י ארגון ה-FATF, לרבות מסמך דגלים אדומים לתחום הנכסים הוירטואליים, וכן מפגשי הדרכה מקוונים (וובינרים) שערך הארגון בנושא משבר הקורונה והשפעתו על סיכוני הלבנת הון ומימון טרור. 

לקריאת הגיליון לחץ כאן (למנויי אמנט). 

פורסם 20-10-2020