היחידה למודיעין פיננסי בארה"ב פרסמה ב-03.04.20 הודעה נוספת על רקע התפשטות הקורונה, שבה פירטה הקלות נוספות בחובות הזיהוי, האימות והדיווח של מוסדות פיננסיים בארה"ב. 

במסגרת ההודעה, FINCEN הצהירה על מחויבותה לסייע ביישום חוק הסיוע המיוחד שהתקבל בארה"ב על רקע התפשטות הנגיף, ה- CARES Act (Coronavirus Aid, Relief, and Economic Security Act), לרבות העברה מהירה של כספי סיוע במסגרת החוק החדש.

אחד הנדבכים העיקריים של חוק זה היא תכנית הלוואות לעסקים קטנים בשם Paycheck Protection Program (PPP), שנועדה לאפשר לעסקים אלה להמשיך ולשלם את משכורות העובדים שלהם במהלך המשבר. עפ"י הודעת FINCEN, מתן הלוואות מסגרת תכנית זו ללקוחות קיימים (PPP loans) לא יצריך אימות מחדש של זהות הלקוח לפי חוק ה-BSA, אלא אם כן המוסד הפיננסי עצמו מיישם גישה מבוססת סיכון שדורשת זו. בנוגע להלוואות שאינן במסגרת תכנית זו, FINCEN הודיעה כי היא מודעת לכך שיתכן "עיכוב סביר" בציות בכל הנוגע לדרישות לזיהוי נהנים סופיים.

בנוסף, FINCEN הודיעה על הקמת מנגנון יצירת קשר ישיר עמה בנושאים הקשורים למשבר. מוסדות פיננסיים המעוניינים ליצור עמה קשר בסוגיות דחופות יכולים כעת לעשות זאת דרך אתר האינטרנט שלה, תוך סימון נושא הפנייה בתור "COVID19".

פורסם 07-04-20