המשרד לפיקוח על נכסים זרים של משרד האוצר האמריקאי (OFAC) הכריז אתמול (11.03.19) על הבנק Evrofinance Mosnarbank, במסגרת הסנקציות שמטיל הממשל האמריקאי על גורמים המסייעים למשטר הלא חוקי בוונצואלה. 

Evrofinance Mosnarbank הינו בנק הפועל ממוסקבה, אשר הוקם בבעלות משותפת של ממשלת ונצואלה ורוסיה כדי לממן פרויקטים משותפים לשתי המדינות בתחום הנפט והתשתיות. קוד ה-SWIFT/BIC של הבנק הינו EVRFRUMM. 

עפ"י הודעת OFAC, הבנק מסייע לשמר את משטרו הבלתי לגיטימי של שליט ונצואלה Nicolas Maduro, ובכך תורם להעמקת המשבר הכלכלי וההומניטרי במדינה זו. בין השאר, הבנק מימן וסיפק סיוע פיננסי וחומרי לחברת הנפט הממשלתית של ונצואלה, Petroleos de Venezuela S.A. (PdVSA), המשמשת את המשטר בוונצואלה כמכשיר לשחיתות והלבנת הון. בנוסף, הבנק סייע לממן את השקת המטבע הקריפטוגרפי של ונצואלה, ה-Petro, שהושק בשנת 2018 במטרה לעקוף את הסנקציות האמריקאיות על המדינה. בעקבות זאת, נכסיו של הבנק זינקו ב-50% במהלך שנת 2018. 

כתוצאה מההכרזה, הוקפאו כל הנכסים והמניות של הבנק אשר מצויים בחזקתם של אזרחי ארה"ב או בשטחה של ארה"ב, ועל אזרחי ארה"ב נאסר לקיים כל פעילות עסקית הקשורה אליו.  

לעיון בפרטי הבנק כפי שמופיעים בהכרזת OFAC לחץ כאן

פורסם 12-03-2019