אתר החדשות Bloomberg דיווח אתמול (23.01.19) כי הבנק הפדרלי של ארה"ב (ה-FED) פתח בבדיקה בנוגע למעורבות אפשרית של Deutsche Bank בפרשת הלבנת ההון בבנק הדני Danske Bank. 

כידוע, נגד Danske Bank מתנהלות חקירות במספר מדינות, לרבות בארה"ב, דנמרק, אסטוניה, שוויץ ובריטניה, בחשד שסניף הבנק באסטוניה שימש בין השנים 2007-2015  כצינור להלבנת הון של כ-230 מיליארד דולר שמקורם במדינות בריה"מ לשעבר, בין השאר ע"י אנשי ציבור זרים. 

עפ"י הדיווח של בלומברג, Deutsche Bank היה אחד משלושה בנקים גלובליים (לצד Bank of America Corp ו- JPMorgan Chase & Co) ששימשו את Danske Bank לצורך ביצוע המרות מטבע זר לדולרים עבור לקוחותיו. עוד נמסר בדיווח, כי בדיקת ה-FED מתמקדת בפעילותו של Deutsche Bank כבנק קורספונדנט של Danske Bank, ובאופן שבו ניטר העברות כספים שמקורם מבנק זה, במיוחד דרך השלוחה של Deutsche Bank בארה"ב. 

Deutsche Bank, מצדו, מסר בתגובה כי לא מדובר בחקירה רשמית, אלא בבקשות אינפורמציה שקיבל מרגולטורים שונים וסוכנויות אכיפת חוק ברחבי העולם, וכי הוא מספק את המידע ונדרש ומשתף פעולה עם אותן רשויות. 

על רקע זה נזכיר, כי מוקדם יותר החודש דיווחה סוכנות הידיעות "רויטרס" כי הרשות המפקחת על המגזר הפיננסי בגרמניה (BAFIN) הורתה ל-Deutsche Bank לבצע מחדש הליך "הכרת הלקוח" לכ-20,000 לקוחות בסיכון גבוה, עד סוף יוני 2019. זאת, בנוסף לפעולות שהבנק הצטווה לנקוט לצורך לתיקון הבקרות הפנימיות של הבנק בתחום מניעת הלבנת הון, ולהגברת הציות לכללי ביצוע בדיקות נאותות ללקוחות. 

פורסם 24-01-2019