סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה לאחרונה (09.01.19) כי הרשות המפקחת על המגזר הפיננסי בגרמניה  (BAFIN) הורתה ל-Deutsche Bank לבצע מחדש הליך "הכרת הלקוח" לכ-20,000 לקוחות בסיכון גבוה, עד סוף יוני 2019. עפ"י הדיווח, הלקוחות יעברו הערכה מחדש בהתאם לדירקטיבה החדשה של האיחוד האירופי למניעת הלבנת הון ומימון טרור. 

בהקשר זה נזכיר, כי בחודש ספטמבר האחרון הורתה BAFIN ל- Deutsche Bank לנקוט צעדים לתיקון הבקרות הפנימיות של הבנק בתחום מניעת הלבנת הון, ולהגביר את הציות לכללי ביצוע בדיקות נאותות ללקוחות. במקביל, BAFIN מינתה את פירמת KPMG כנציג מיוחד מטעמה שיעריך את התקדמות הבנק בתיקון הליקויים וידווח על כך לרגולטור, במהלך שלוש השנים הקרובות. 

עוד נזכיר, כי בפברואר 2017 נקנס הבנק ב-630 מיליון דולר ע"י רשויות הפיקוח בארה"ב ובריטניה, בגין כישלונו והתרשלותו למנוע הברחת הון אל מחוץ לרוסיה בסך כולל של כ-10 מיליארד דולר, שהעלתה חשדות להלבנת הון במסגרת תרמית של ביצוע "עסקאות מראה" (mirror trades) ע"י לקוחות הבנק במוסקבה ובלונדון. מספר חודשים לאחר מכן נקנס הבנק ב-41 מיליון דולר נוספים ע"י הבנק המרכזי של ארה"ב, בגין ליקויים בפעולות הבנק למניעת הלבנת הון ומימון טרור בארה"ב.    

פורסם 15-01-2019