אתר החדשות "בלומברג" דיווח לאחרונה כי Deutsche Bank מאיים להפסיק את הפעילות העסקית של גורמי ממשל רוסיים, אם אלה לא יספקו לבנק מידע מפורט בנוסף במסגרת הליכי "הכר את הלקוח" שמבצע הבנק. 

עפ"י הדיווח, בחודש יוני האחרון נשלח מכתב מסניף הבנק בלונדון לממשלת רוסיה, ובו נכתב כי הבנק מבצע בימים אלה בדיקה של המוצרים שיש לממשלת רוסיה בבנק, ושל המידע ש- Deutsche Bank מחזיק ברשותו בכל הנוגע להליכי "הכר את הלקוח" שמבוצעים אל מול גורמי ממשל רוסיים המקיימים פעילות עסקית בבנק. עם זאת, הבנק לא קיבל מאז תגובה מממשלת רוסיה על המכתב. 

עוד דווח, כי המכתב לממשלת רוסיה נשלח כחלק ממהלך מקיף יותר של הבנק לשיפור תיעוד המידע במסגרת הליכי "הכר את הלקוח". בהקשר זה נזכיר כי Deutsche Bank  נקנס בינואר 2017 בסכום של כ-630 מיליון דולר ע"י רשויות הפיקוח בארה"ב ובריטניה, בגין כישלונו והתרשלותו של הבנק למנוע הברחת הון אל מחוץ לרוסיה בסך כולל של כ-10 מיליארד דולר. במאי 2017 ספג הבנק קנס נוסף של 41 מיליון דולר ע"י הבנק המרכזי של ארה"ב, בגין ליקויים בפעולות הבנק למניעת הלבנת הון בארה"ב וכישלונו לקיים תכנית ציות אפקטיבית לחוק ה-BSA ולחוקים נוספים למניעת הלבנת הון ומימון טרור. 

פורסם 06-09-2018