משרד המשפטים האמריקאי הודיע לאחרונה (27.07.18) כי חברת ניהול הנכסים השוויצרית Mirelis Holding SA חתמה על הסכם אי-תביעה, שבמסגרתו תשלם קנס בסך של כ-10.24 מיליון דולר. זאת, בגין מעורבותה של החברה בהעלמת מס של אזרחים אמריקאים שניהלו פעילות פיננסית בשוויץ דרך Mirelis.  

Mirelis היא חברה בעלת רישיון למסחר בני"ע בשוויץ, המספקת שירותי ניהול נכסים ופורטפוליו. לאחר הקמתה בשנת 1997, החברה הורשתה להציע את שירותי הניהול שלה ללקוחות בסניף ז'נבה של בנק Julius Baer & Co. Ltd, ובנוסף סיפקה שירותי ניהול ונכסים ושירותי קסטודיאן ללקוחות אמריקאים מחוץ לשוויץ. 

בין השנים 2008-2014, החברה ניהלה נכסים לכ-270 לקוחות אמריקאים בשווי כולל של כ-315 מיליון דולר. החברה פתחה וניהלה חשבונות עבור לקוחות אלה, על אף שידעה כי חלק מהם משתמשים בחשבונות מחוץ לארה"ב כדי להסתיר נכסים מעיני הרשויות האמריקאיות ולהתחמק מתשלום מס. 

במספר מקרים, החברה סייעה באופן פעיל להסתרת הנכסים ע"י סגירת חשבונות לא מדווחים של אזרחים אמריקאים והעברת הכספים לחשבונות אחרים שנוהלו ע"י Mirelis, אשר בעל החשבון או הנהנה הסופי בהם לא היה אזרח אמריקאי. 

בהודעת משרד המשפטים נמסר כי Mirelis שיתפה פעולה בצורה מלאה עם חקירת הרשויות, ביצעה ביקורת מקיפה על השירותים שהיא מעניקה ללקוחות אמריקאים המחזיקים חשבונות במוסד פיננסי אחר, ועודדה מספר רב של בעלי חשבונות לא מוצהרים לדווח על נכסיהם לרשויות המס בארה"ב. בנוסף, החברה התחייבה להמשיך ולשתף פעולה עם חקירות מתמשכות ועתידיות, וכן לגבש בקרות נוספות לזיהוי ולדיווח על חשבונות אזרחים אמריקאים שאינם מדווחים לרשויות המס בארה"ב. 

פורסם 02-08-2018