היחידה למודיעין פיננסי במשרד האוצר האמריקאי (FINCEN) פרסמה ב-14.07.18 הודעה אשר מברכת את היחידה למודיעין פיננסי בארגנטינה על הצעדים שנקטה בימים האחרונים, שמטרתם הקפאת נכסים של ארגון פשיעה בשם Clan Barakat. 

Clan Barakat הוא ארגון פשיעה על-לאומי הפועל באזור משולש הגבולות שבין ארגנטינה, פרגוואי וברזיל. הארגון קשור לארגון חיזבאללה ומהווה חוליה מרכזית ברשת הפיננסית הגלובלית התומכת בפעולות הטרור שלו.  בראש הארגון עומד Assad Ahmad Barakat, המקיים קשרים הדוקים עם הנהגת חיזבאללה והוכרז כטרוריסט גלובלי ע"י OFAC עוד בשנת 2004. עפ"י דו"ח של הוועדה למניעת טרור של האו"ם, אזור משולש הגבולות הפך להיות מעין "מדינה בתוך מדינה" שנמצא בשליטתם של ארגוני פשע וארגוני טרור, המפיקים מדי שנה רווחים של כ-43 מיליארד דולר מפעולות סחר בסמים, סחר בנשק, הלבנת הון, סחיטה ועוד. 

הודעת FINCEN מתפרסמת על רקע דיווחים בכלי התקשורת בארגנטינה, לפיהם היחידה למודיעין פיננסי בארגנטינה ערכה מבצע רחב היקף שבמסגרתו שלחה התרעות לכ-50 בנקים, נותני שירותים המרות כספים ומוסדות פיננסיים ברחבי העולם, על מנת לסכל הלבנת הון של ארגוני פשע מאורגן ושל ארגוני טרור. 

Kenneth Blanco, העומד בראש FINCEN, אמר כי יחידות המודיעין הפיננסי בארה"ב וארגנטינה מקיימות שיתוף פעולה הדוק שתרם למבצע האחרון של הרשויות בארגנטינה, וכי שיתוף פעולה זה ימשיך ויעמיק כדי לבלום באופן גלובלי את פעולותיהם של ארגוני טרור וארגוני פשע על-לאומיים. 

פורסם 16-07-2018