משרד המשפטים האמריקאי הודיע ביום שלישי האחרון (10.07.18) כי חברת US Imagina LLC ("Imagina US ") וחברת האם הספרדית שלה Imagina Media Audiovisual SL (הידועה גם בתור "MediaPro") ישלמו קנסות כוללים בסך יותר מ-24 מיליון דולר. זאת, במסגרת הסדר שבו הודו שתי החברות במתן שוחד של יותר מ-6.5 מיליון דולר לבכירים בהתאחדות הכדורגל של הקאריביים (Caribbean Football Union – CFU) ובארבע פדרציות כדורגל של מדינות במרכז אמריקה, בתמורה להענקת זכויות שידור ושיווק במסגרת משחקי כדורגל.  

עפ"י מסכת הראיות שהוצג בבית המשפט הפדרלי בניו-יורק שדן בתיק, בכירים בשתי החברות שיחדו בכירים בארגון CONCACAF (אשר יושב תחת ארגון FIFA  ומאגד את ענף הכדורגל בצפון אמריקה, מרכז אמריקה והקריביים), בתמורה להענקת זכויות שידור ושיווק במשחקים של מוקדמות גביע העולם בכדורגל. אותם בכירים השתמשו בחשבוניות כוזבות ובחוזים שקריים כדי להסוות את האופי האמיתי של תשלומי השוחד, תוך ניתוב כספי השוחד לחשבונות בנק שהוחזקו ע"י אנשי ביניים במדינות שלישיות.  

בהודעת משרד המשפטים מתואר, בין השאר, כיצד Roger Huguet, ששימש כמנכ"ל של Imagina US, העביר את תשלומי השוחד דרך איש קשר, ששלח חשבוניות פיקטוביות מחברת קש פנמית לחברה בת פורטוגזית של Imagina Media בשם Medialuso. לאחר מכן, Huguet הנחה בכירים ב-Imagina Media וב- Medialuso לבצע את תשלומי השוחד, כביכול כנגד אותן חשבוניות.  

בהודעת משרד המשפטים נזכרים שמותיהם של מרבית המנהלים ובכירי ההתאחדויות ששילמו או קיבלו את השוחד, וכבר הודו במעשים המיוחסים שלהם. חברה נוספת שהודתה במעורבות במעשי השוחד היא Traffic USA, חברה אמריקאית לשיווק אירועי ספורט שהייתה בעבר שותפה של  Imagina US.

פורסם 12-07-2018