סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה אמש (13.02.18) כי ארה"ב ביקשה מארגון ה-FATF להכניס את פקיסטן לרשימת המדינות בסיכון אשר אינן משתפות פעולה בנושא מניעת הלבנת הון ומימון טרור ומהוות סיכון למערכות הפיננסיות. זאת, עפ"י מידע שמסר לרויטרס שר האוצר בפועל של פקיסטן, Miftah Ismail. 

עפ"י הדיווח, פנייתה של ארה"ב ל-FATF בוצעה לנוכח קשריה של פקיסטן עם גורמים אסלאמיסטיים קיצוניים, ובמיוחד עם Hafiz Saeed, אשר מואשם ע"י הודו בכך שתכנן את פיגועי הטרור במומבאי שבהם נרצחו 166 בני אדם בשנת 2008. עוד נמסר, כי ארה"ב שכנעה את בריטניה, צרפת וגרמניה לתמוך בבקשה להכניס את פקיסטן לרשימת המדינות בסיכון. בשבוע הבא צפויה להתקיים בפריז ישיבה של המדינות החברות ב-FATF, ויתכן כי הבקשה האמריקאית תעלה על סדר היום של הישיבה. 

כזכור, הרשימה השחורה של ה-FATF כוללת כיום את איראן וצפון קוריאה. בשנים 2015-2012 הופיעה גם פקיסטן ברשימה, ובעבר הוזהרה ע"י ה-FATF כי תוחזר לרשימה אם לא תעשה מאמצים משמעותיים למנוע העברות כספים לגורמי טרור.

ממחלקת המדינה האמריקאית נמסר בתגובה, כי ארה"ב מודאגת באופן עקבי מחולשות מתמשכות במשטר מניעת הלבנת הון ומימון טרור בפקיסטן, ובמיוחד מהיעדר הציות של פקיסטן להחלטה 1267 של האו"ם, אשר מטילה סנקציות על ארגון הטליבאן ועל גורמים המסייעים לו.  

פורסם 14-02-2018