התובע הכללי של ארה"ב, Jeff Sessions, הודיע ביום חמישי האחרון (11.01.17) על הקמת צוות משפטי חדש שיאבק במימון טרור של ארגון חיזבאללה, לרבות הפקת רווחים מסחר בסמים ברחבי העולם ("נרקו-טרור"). 

הצוות החדש, שיפעל תחת השם Hezbollah Financing and Narcoterrorism Team (ובקיצור HFNT), מורכב מתובעים וחוקרים בתחומי סחר בינלאומי בסמים, טרור, פשע מאורגן והלבנת הון. מטרת הצוות היא לחקור יחידים ורשתות המעניקים סיוע לחיזבאללה, ולפעול להעמדתם לדין בכל מקרה שבו ניתן לעשות זאת. בשלב הראשון, הצוות יעריך ממצאים מחקירות שכבר מתנהלות כיום, ובכלל זה פרשות הנחקרות במסגרת "פרויקט קסנדרה" (Project Cassandra), יוזמה של רשויות אכיפת החוק בארה"ב למיגור רשתות סחר בסמים של חיזבאללה בארה"ב ומחוצה לה.

ההודעה הנוכחית מתפרסת זמן קצר לאחר ש- Sessions הודיע כי הורה לפתוח בבדיקה בנוגע לניהול "פרויקט קסנדרה", שנועדה לבדוק טענות לכשלים וליקויים באופן שבו נוהל הפרויקט בתקופת הממשל הקודם. עוד נמסר בהודעה, כי צוות HFNT ישתף פעולה עם רשויות נוספות בארה"ב, לרבות המנהל לאכיפת חוקי הסמים (ה- DEA), ה-FBI, המשרד לביטחון המולדת ויחידות נוספות של משרד המשפטים האמריקאי. 

פורסם 14-01-2018