רשויות התביעה בצרפת הגישה בשבוע שעבר כתבי אישום כנגד בכירים לשעבר בחברה הצרפתית-שוויצרית LafargeHolcim, בגין עבירות של מימון טרור. זאת, לאחר שנמצא כי היו מעורבים לכאורה בהעברת כספים לארגון "המדינה האסלאמית" כדי להבטיח את המשך פעילות החברה בסוריה.  

LafargeHolcim, העוסקת בייצור חומרים לבניין, פעלה בסוריה באמצעות חברה בת בשם Lafarge Cement Syria, והפעילה במדינה מפעל לייצור מלט טרם מיזוגה עם חברת Holcim Ltd השוויצרית. בין השאר, הוגשו כתבי אישום בפרשה כנגד Bruno Lafont, ששימש כמנכ"ל החברה בשנים 2015-2007; Eric Olsen, שכיהן כמנכ"ל החברה עד להתפטרותו בחודש אפריל האחרון; ו-Christian Herrault, המנהל לשעבר של פעולות החברה בסוריה, בגין עבירות של מימון טרור וסיכון חיי אדם. 

עפ"י כתב האישום, בשנים 2014-2013 שילמה Lafarge לארגון "המדינה האסלאמית" כחצי מיליון דולר, כדי להבטיח את המשך פעילותו של מפעל המלט בשטח שהיה בשליטת ארגון "המדינה האסלאמית". בנוסף, החברה חשודה בכך שהשתמשה בחוזי ייעוץ פיקטיביים כדי לרכוש דלק מארגון "המדינה האסלאמית", לאחר שזה השתלט על שדות הנפט של המדינה בשנת 2013. נאשם נוסף בפרשה בשם Frederic Jolibois, ששימש כמנהל המפעל של החברה בסוריה, הודה בכך שרכש דלק מ"ארגונים לא ממשלתיים", קרי ארגונים כורדיים ואסלאמיסטיים, תוך הפרת האמברגו של האיחוד האירופי שהוכרז ב-2011. 

פורסם 10-12-2017