הפורום הגלובלי לשקיפות ולחילופי מידע למטרות מס של ארגון ה-OECD פרסם ב-28.06.17 רשימה מעודכנת של מדינות שהוגדרו כבעלות ליקויים בציות לסטנדרטים בינ"ל בנושאי שקיפות וחילופי אינפורמציה למטרות מס. 

הרשימה הנוכחית, אשר הוכנה לבקשת הפורום של מנהיגי מדינות ה- G20 שיתכנס בשבוע הבא בהמבורג, בוחנת את התקדמותן של 15 מדינות וטריטוריות שעד כה זכו לדירוג שאינו מספק בכל הנוגע להטמעת הסטנדרטים הבינ"ל בנושאי מס. המדינות חולקו לשלוש קטגוריות, בהתאם להתקדמותן ביישום הסטנדרטים של הארגון:  "מצייתות במידה רבה" (Largely Compliant), "מצייתות במידה חלקית" (Partially Compliant ), ו"מדינות שאינן מצייתות" (Non-Compliant). 

עפ"י הודעת הארגון, הרוב המוחלט של המדינות שהופיעו ברשימה הקודמת של ה-OECD השיגו התקדמות רבה ביישום הסטנדרטים הבינ"ל, ובכלל זה בנושאים של ביטול סודיות בנקאית ומניות למוכ"ז, שיפור גישה לרשומות חשבונאיות, פיקוח ואכיפה הדוקים יותר על חובות לשמירת מידע, וחתימה על האמנה לסיוע אדמיניסטרטיבי הדדי בנושאי מס. 

להלן הדירוג המעודכן של אותן 15 מדינות:  

מדינות שקיבלו דירוג של "מצייתות במידה רבה": אנדורה, אנטיגואה וברבודה, קוסטה ריקה, דומיניקה, הרפובליקה הדומיניקנית, גואטמלה, מיקרונזיה, לבנון, נאורו, פנמה, סמואה, איחוד האמירויות הערביות וונואטו. 

מדינות שקיבלו דירוג של "מצייתות במידה חלקית": איי מרשל. 

הרפובליקה של טרינידד וטובגו, אשר עד כה קיבלה דירוג של "אי-ציות" (Non-Compliant), נשארה בדירוג זה לאחר שלא הצליחה להוכיח התקדמות משביעת רצון ביישום הסטנדרטים הבינ"ל בנושאי מס. בכך נותרה טרינידד וטובגו המדינה היחידה שמופיעה בקטגוריה של "אי ציות". הפורום הגלובלי ציין כי הוא ממשיך לקיים דיונים בנושא עם טרינידד וטובגו, וכי הוא מצפה להתקדמותה בהטמעת הסטנדרטים. 

פורסם 03-07-2017