ארגון ה-FATF פרסם לאחרונה (26.05.17) את תוצאות הפורום השנתי המשותף לארגון ולקהילת ה- FinTechוה-RegTech, שהתקיים בסוף חודש מאי בקליפורניה. הפורום מהווה פלטפורמה ליצירת דיאלוג בנושאי חדשנות פיננסית, המאפשרת ל-FATF ללבן ישירות עם נציגי הסקטור הפרטי אתגרים רגולטוריים הקשורים לטכנולוגיות חדישות. 

בפורום הנוכחי לשנת 2017, שהתארח במטה של חברת PayPal, השתתפו יותר מ-150 נציגים מתעשיות ה- FinTechוה- RegTech, מוסדות פיננסיים, וכן נציגים ממדינות ה-FATF ומשקיפים נוספים. 

משתתפי הפורום דנו במגמות ובהתפתחויות חדשות בתחום ה- FinTechוה- RegTech, ובנוף העתידי של השירותים הפיננסיים, לרבות העברות עמית לעמית (peer-to-peer transfers), מימון המונים, טכנולוגיות הניהול המבוזר (distributed ledger-technology) של שירותים מבוססי בלוקצ'יין, מאגרי מידע מרכזיים המקלים על ביצוע הליך 'הכר את הלקוח'  (KYC utilities) וזיהוי דיגיטלי. בנוסף, המשתתפים דנו בפוטנציאל של יוזמות טכנולוגיות לחיזוק המאבק בהלבנת הון ומימון טרור, לרבות מאגרי מידע הכוללים נתונים מבוזרים בהיקפים גדולים (Big Data), אינטליגנציה מלאכותית ולמידה חישובית (machine learning). 

במהלך המפגש נוסחו מספר עקרונות מנחים שנועדו להמשיך ולקדם את הדיאלוג בין הסקטור הפרטי והציבורי, וכן למצוא את האיזון המתאים בין תמיכה בחדשנות לבין ניהול סיכוני הלבנת הון וטרור. עם עקרונות אלה נמנים:  ניסוח ציפיות רגולטורית ברורות ו"רגולציה חכמה", אשר תיתן מענה לסיכונים ובה בעת תאפשר את צמיחתן של טכנולוגיות חדשניות;   ויצירת סביבה רגולטורית נייטרלית מבחינה מסחרית, אשר תכבד תחרות הוגנת ותקטין למינימום את חוסר העקביות הרגולטורית, הן מבחינה מקומית והן מבחינה בינ"ל.

פורסם 06-06-2017